Брудні, смердючі і небезпечні для життя

Такі ставки у Полтаві. Від них, за словами фахівців, страждають мешканці п'яти мікрорайонів міста. Щоб врятувати людей від екологічної катастрофи, вже підрахували – треба приблизно 20 мільйонів гривень. Що можуть зробити на ці гроші, у чому причини забруднення, і хто може дати кошти, аби змінити ситуацію – у середу обговорювали у Київській райраді, де зібралась спеціальна робоча група з цього питання.

Вони брудні і ще жахливо смердять. Водойми у самому центрі Полтави називають буквально екологічною катастрофою міста. Довкола них – 5 мікрорайонів, і здоров'я людей – під загрозою. 

Сергій Синягівський, голова Київської районної у м.Полтаві ради

- За результатами дослідження грунту, які були відібрані біля вищезазначених водойм, за санітарно-хімічними показниками перевищення гранично допустимої концентрації хімічних речовин виявлено не було. А за мікробіологічними показниками досліджені зразки віднесені до сильно забруднених. Дані показники дають підставу вважати: стан води, водойм та грунту як забруднених побутовими стічними водами.

Працівники Київської райради зізнаються: не раз виїздили до людей на вулиці Далеку, Мироненка, Некрасова, провулок Розсошанський... 

Ігор Ляшко, представник робочої групи

- Дійсно, в людей є проблема з тим, що ливнева каналізація і фекальна каналізація йдуть поруч. У певних місцях йде виток фекальної каналізації в ливневу, а так, як ливнева йде відкритим способом, то все це потрапляє у каскад водних об'єктів. Вони знаходяться біля першої міської лікарні, а далі йдуть до Садів-1 і Садів-2.

Цього тижня у районній раді відновлюють роботу робочої групи з цього питання. Кажуть: знову отримали чимало скарг від місцевих жителів, активістів та депутатів. Керівники району кажуть: проблему обговорюють кілька років, але не вирішили. Хоча деякі ремонти колекторів таки відбулись. Та проблем зі ставками дуже багато.

Ігор Ляшко, представник робочої групи

- Там є і врізки, які незаконні поробили самі мешканці, які живуть зі сторони Юрівки, в каскад цих водних об'єктів. Це є проблема і з ливневою каналізацією, де перетинає Олеся Гончара – раніше Енгельса була. Там із трьох труб тільки одна функціонує.

Варіант єдиний – прибрати причину, тобто, відремонтувати колектор. Але навіть аварійні лагодження, нарікають комунальники «Полтававодоканалу», на балансі якого даний колектор, здійснювати вдається надзвичайно важко. 

Іван Мистюк, в.о.головного інженера КП «Полтававодоканал»

- Коли у чоловіка у дворі прорвало колектор, і утворилось у дворі озеро, тільки тоді, тільки за допомогою поліції він може нас пускати на розкопку. Це є факт. На цьому колекторі побудовані гаражі кооперативу «Медик» і «Лабіринт».

Фахівці демонструють карту. Жовта лінія – аварійні ділянки, зелена – відреконструйовані. Дві фіолетові – це той оптимальний варінт, що пропонують. Він передбачає прокладення іншого колектора на заміну нинішньому. Плюс – система буде в обхід людського житла просто під дорогами. Ціна питання – 20 мільйонів на два відрізки у 300 та 600 метрів. 

Представники обласної ради пропонують: на умовах співфінансування з міською виділять гроші. За такою схемою відремонтували колектор у районі Червоних Казарм. Тепер «Водоканалу» якнайшвидше треба виготовити проект, затвердити його експертизою і подати до 30 листопада, аби з обласного екологічного фонду виділили гроші і заклали у бюджет області 2018 року. Адже нинішнього такої змоги вже немає.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію