Всі проблеми – назовні!

У Полтаві створили театральний проект, покликаний висвітлити актуальні теми за допомогою мистецтва. Ініціаторами виступили Театр сучасного діалогу та Суспільна служба України за підтримки фонду «Відродження». Один проект об'єднав 3 східних міста України. Результатом стане створення театральних майданчиків – майбутніх осередків громадянської активності.

Модернізований та прогресивний. У Полтаві презентують проект для створення театральних майданчиків на Сході України. 3 міста – Бахмут, Сєвєродонецьк та Попасна; 12 учасників і 4 місяці теорії й практики – така математика проекту.

Ірина Гарець, драматург

- Для того, щоб створити виставу на актуальну соціальну тему, наші актори проходять курс занять. Це для того, щоб на сцені стояла особистість, яка  може не тільки транслювати слова.

Мета проекту – навчити мешканців східних регіонів використовувати сучасний театр як інструмент діалогу у суспільстві. З учасниками будуть працювати сценаристи й режисери, потім створюватимуть вистави на актуальні теми свого міста й демонструватимуть їх.

Вікторія Швидко, куратор проекту

- Запускається ідея, і вона стає інструментом в руках конкретних людей. Створений майданчик, створений у будь-якому місті, не вирішить жодної проблеми, але він стане плтатформою, на якій можна озвучити проблему. Бо поки ми не озвучуємо – її фактично не існує.

Серед учасників – Яна. Дівчина – із Сєвєродонецька, що в Луганській області. Каже: цей проект потрібен для самореалізації та самопізнання. Вже на старті має кілька актуальних тем для вистав.

Яна Михайлова, учасниця проекту

- У нас є хімзавод «АЗОТ», який виділяє шкідливі речовини. Це екологічна актуальна проблема. Житло для переселенців – це теж актуальна тема для Сєвєродонецька. Можливо, банальна проблема, але магазини закриваються о 6 вечора.

Теоретична частина пройшла у Полтаві, практика відбуватиметься у містах учасників. І вже у вересні мають запрацювати 3 театральних майданчика.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію