Не виділяти гроші на обладнання для шкільних кабінетів

Депутатська комісія не пропустила на сесію питання про закупівлю новітніх засобів навчання для сільських закладів. Отримати ноутбуки та сучасні лабораторії мали три школи. До цього за державний кошт вони з'явились у 7 закладах Полтавської області.

Полтавські діти посилено вивчатимуть природничо-математичні науки. У грудні минулоріч вже отримали гроші від держави як цільову субвенцію на придбання сучасних цифрових вимірювальних комплексів у школи області. Найновіші засоби закупили в заклади чотирьох об'єднаних територіальних громад і трьох районів з опорними школами. Тепер цей розвиток хочуть продовжити обласні депутати.

Ганна Галушка, начальник відділу Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- На кожний заклад ми пропонуємо спрямувати на предмети математично-природничого спрямування: це кабінет географії, фізики, хімії і біології, що і має під собою цифрова лабораторія «Енштейн».

Область має розподілити понад 13 мільйонів для трьох закладів: Кременчуцької спецшколи-інтернату, Шишацької гімназії-інтернату для обдарованих дітей та обласної гімназії-інтернату імені Макаренка.

Ганна Галушка, начальник відділу Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Включають в себе одне робоче місце вчителя із мультимедійними комплексами і ноутбуком. Та, у залежності від суми коштів, ця комплектація «1+12» чи «15». Це 12 чи 15 робочих місць учня. Вони оснащені цифровими лабораторіями, які дають змогу вимірювати, якщо це фізика – всі фізичні величини: тиск, опір...

Питання мають затвердити на сесії обласної ради. Попередньо розглядають його на комісії з питань освіти. Але в ході обговорення частина депутатів не підтримує виділення грошей. Аргумент: матеріальну базу увесь час зміцнюють в одних і тих же закладах, що й так мають найкращий рівень. Не почули від представників обласного Департаменту освіти депутати і відповідь на питання, хто виготовляє ці комплекси. За озвученою інформацією, до складу обладнання входять нетбуки фірми «АррLe», і це здалося деяким членам комісії неприпустимою розкішшю під час війни. Питання вирішили не виносити на сесію, а довивчити його, запросивши інформацію про характеристики, кошторис та зміст навчальних комплексів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію