У Полтаві почався суд у справі «Газетного ряду»

Понад 1 мільйон гривень відшкодувань, допит потерпілих та заборона висвітлювати судовий процес ЗМІ – у Полтаві відбулося перше засідання після кривавих подій біля «Газетного ряду». За 3 години вдалося допитати двох потерпілих та обвинуваченого.

Це Октябрський районний суд Полтави. Тут розглядають справу щодо подій 5 квітня біля арки «Газетного ряду». Суть позову: нанесення умисних тяжких тілесних ушкоджень. У залі суду – обидва потерпілих, обвинувачені та їхні адвокати. Починається розгляд справи з клопотання адвокатів обвинувачених щодо заборони фото-, відеофіксації судового засідання ЗМІ.

Анатолій Савченко, суддя

- Дозволити здійснювати фіксацію виключно суду. Обвинувачених ви не маєте права показувати, захисників... не знімайте, будь-ласка.

З певними обмеженнями журналісти все ж продовжують свою роботу, а суд – засідання. Одразу ж визначаються з порядком дослідження доказів. Стверджують, що почнуть з допиту потерпілих.

Олександр Коба, потерпілий

- Під час цієї сутички охорона з фірми «Скорпіон» почали бити усіх підряд палками. Це були і жінки, і діти, і чоловіки. І ми заступились за цих людей і за свої життя.

Потерпілий Коба каже: «У результаті жорстокої боротьби біля арки з фірмою «Скорпіон-2016» він отримав різані та проникаючі рани». За 4 місяці лікування здоров'я не відновилось. Більш того, зараз він оформляє групу інвалідності. Та, незважаючи на всі ці травми, пам'ятає і події того дня, і людей, які намагались його вбити.

Олександр Коба, потерпілий

- І Усенко, і Прядко, коли я вже лежав, продовжували бити ногами по ниркам, по спині. Вони бачили, що в мене йде кров, і продовжували бити по тим місцям. Кричали: «Добивай, вбивай».

За нанесення тілесних ушкоджень постраждалі вимагають відшкодування у розмірі – 1 мільйон 250 тисяч гривень.

Однак, ні пан Усенко, ні Анатолій Прядко своєї вини не визнають. Один з них навіть відмовляється давати покази суду. Така можливість у нього з'явиться згодом – наступне слухання відбудеться 21 вересня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію