Пенсія від 10 тисяч гривень – міф чи реальність?

Полтавські пенсіонери б'ють на сполох, їм не вистачає коштів на їжу та лікування, все йде на комунальні послуги. Тим часом у Верховній Раді України розглядають законопроект про пенсійну реформу. Однак, деякі політичні сили в урядову модернізацію не вірять і пропонують альтернативні варіанти вирішення грошового питання.

З теплими шкарпетками і зі Словом Божим Неллі Костянтинівна зустрічає у себе вдома народного депутата Сергія Капліна.

Ця літня жіночка має 40 років робочого стажу. 30 з них вона викладала студентам, потім працювала двірником. А зараз виживає на пенсію розміром півтори тисячі гривень.

Неллі Маляр, пенсіонерка

- Була директором методичного центру. Всі 44 училища по області були, як рідні. Я їх вчила, як уроки проводити, як з дітьми спілкуватися, як між собою спілкуватися... була і психологом.

Заплатити за комунальні, купити шмат хліба – це все, на що вистачає пенсії – жаліється Неллі Костянтинівна. Таких, як ця жінка, – десятки тисяч. Задля покращення рівня життя пенсіонерів СДП підготувала законопроект пенсійної реформи.

Сергій Каплін, народний депутат України, лідер Соціал-демократичної партії (СДП)

- Ми порахували, це, починаючи від 10-12 тисяч гривень. З точки зору купівельної здатності, це та пенсія, яку отримували в радянські часи. Тоді це було 125-135 карбованців. Тоді людина могла купити собі їжу та одяг, відпочивати та лікуватися.

Серед головних ідей пенсійної реформи команди Сергія Капліна: індексація сучасних пенсій, поновлення платоспроможності пенсійного фонду, боротьба з «тіньовими» заробітками та підвищення рівня зарплати, як наслідок – пенсій.

Сергій Каплін, народний депутат України, лідер Соціал-демократичної партії (СДП)

- Маємо перевірити всі декларації прокурорів, суддів, держслужбовців. Ми маємо у законі передбачити: рівень Фонду оплати праці – приблизно 30%. Наступна складова – аудит Пенсійного фонду.

Незадоволена своєю пенсією і ця жінка. Вона почала працювати ще підлітком. Має 48 років трудового стажу та 1700 гривень на місяць.

Надія Терентьєва, пенсіонерка

- Відмовляю собі у всьому... не можу я піти і м'яса купити. Отримаю пенсію, заплачу за квартиру, залишається 300 гривень на проживання... можу купити раз на тиждень літр молока.

Зазначимо, згідно з даними, які оприлюднив Пенсійний фонд України, середня пенсія дорівнює 1828 гривень. Однак, в залежності від регіону, ця сума змінюється. Наприклад, найбільшу пенсію отримують на Київщині – 2408 гривень, найменшу – на Тернопільщині – 1560 гривень. Полтавщина знаходиться на 8 позиції, тут середня пенсія – 1789 гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію