Полтавщина тримає оборону від кору!

В Україні лише за 1 місяць зареєстровано майже 1000 випадків захворювання на кір. В Одеській області є смертельні випадки. На Полтавщині свідомість батьків перемагає хворобу.

Цього дня Тетяна зі своєю дворічною донечкою – у дитячій поліклініці. Вони пройшли робити щеплення від кору. Маленька Вікторія майже не хвилюється. Всі думки – про солодкий презент, що пообіцяли батьки.

Тетяна Стьопіна

- Коли вона народилась, у 2015 році, не було жодного щеплення, не було вакцин взагалі. Зараз ми наздоганяємо те, що не зробили. Нам скоро йти до дитсадочку, а скупчення дітей – це скупчення небезпеки.

Таких свідомих батьків у поліклініці щодня – по кілька десятків. На сльози своїх дітей не зважають, бо розуміють: в Україні – епідемія кору. Вакцинуватися, чи ні – обирати не доводиться.

Алла Кібець, медсестра кабінету щеплень

- Priorix – це двохдозна вакцина, виробництво Бельгія. По діткам, можу сказати, що це не болюча вакцина, переноситься дуже добре.

Українців атакує кір. За даними МОЗ, лише за червень 473 інфікованих. Є навіть смертельні випадки. Найгірша ситуація в Івано-Франківській області. Там – близько трьохсот хворих за місяць. На Полтавщині ситуація не критична: потрібна вакцина – у достатній кількості, зареєстровано лише 3 випадки кору. 

Світлана Писаренко, головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров'я

- Дітей перших років життя щеплено 75%, дітей від 6 років і старше - 63 %. Але цього недостатньо, 95% ще не охоплено. А в Україні вже 900 випадків кору зареєстровано.

Головні симптоми захворювання – висока температура, висипи на тілі, нежить та кашель. Переноситься кір від людини до людини. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. 

Світлана Писаренко, головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров'я

- Ускладнення: запалення легенів, запалення мозку, запалення вух, і найстрашніше – це смерть. Лікування кору не існує, є тільки вакцинація.

Вакцина проти кору, вона ж – КПК, призводить до формування стійкого імунітету і дає гарантію 98%, що хвороба обійде стороною. 

Наталія Заморська, завідуюча АВПСМ №10

- Вакцина з'явилася 3 тижні назад, до того її не було. У нас підлягає щепленню 1990 дітей. Ми отримали 1510 доз, щеплення зробили майже 1000 дітей.

Зазначимо, КПК роблять двічі: у 12 місяців та в 6 років. Щепленню підлягають й дорослі, які не вакцинувались своєчасно, але до 30 років.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію