Наступного року Ляльковий театр очікує термомодернізація

Його фасад збираються облаштувати відповідно до усіх сучасних норм, аби зменшити тепловтрати. Те, який вигляд буде мати лицьова сторона цієї будівлі, могли обрати самі полтавці. Серед чотирьох запропонованих проектувальниками варіантів один набрав найбільше голосів.

Полтавський академічний обласний театр ляльок. Щосезону його відвідує 60 тисяч маленьких і великих глядачів. Невдовзі будиночок, де герої улюблених казок оживають, зазнає ремонту. 

Тетяна Вітряк, директор Полтавського академічного обласного театру ляльок

- Викликано питання, це безпекою життя. Приміщення наше побудоване у 1983 році, і за 35 років не було жодного капітального ремонту. Тому у зв'язку з перепадами температур, вологості у нас відпадає з фасаду плитка.

Відтак, серед запланованого – новий фасад та термомодернізація будівлі.

Тетяна Вітряк, директор Полтавського академічного обласного театру ляльок

- Заміна вікон, тому що вікна дерев'яні. Вони встановлені 35 років тому. Вони на сьогоднішній день виробили свій ресурс. Тому треба замінювати, і при цьому театр буде економити на використанні енергоносіїв від 30 до 50% в грошовому еквіваленті.

Проект майбутнього фасаду полтавці могли обрати самостійно. На їхній розсуд запропонували 4 варіанти. Полтавці голосували на сторінці Facebook обласного Управління капітального будівництва та на сайті інтернет-видання «Полтавщина». У підсумку більшістю голосів обрали фасад, оздоблений декоративною штукатуркою з елементами української вишивки. Зараз розпочався етап підготовки необхідної проектно-кошторисної документації.

Тимофій Голбан, начальник управління капітального будівництва Полтавської ОДА

- Будівля театру хоч і обласного підпорядкування, але знаходиться на території міста. Ми подаємо на міське управління архітектури. Якщо вони нам погоджують вказаний дизайн, то ми розпочинаємо проектування. Близько двох місяців займуть роботи з проектування, і після цього готуємо кошторисну документацію, повний комплект, і плануємо подати на різні конкурси: конкурс проектів Фонду регіонального розвитку, конкурс соціально-економічного розвитку для того, щоб залучити на наступний рік кошти державного бюджету на цей проект.

За ходом виконання робіт на цьому об'єкті, говорить Тимофій Голбан, можна буде слідкувати на порталі «Будуємо Прозоро!».

Тимофій Голбан, начальник управління капітального будівництва Полтавської ОДА

- Цей сайт нами створений як такий собі звіт перед населенням області за ті кошти, які ми використовуємо, тобто, на цьому сайті ми обов'язково розміщуємо посилання на тендер, якщо він відбувався, обов'язково там буде вказано підрядника, обов'язково договір розміщено і вказано суму фінансування. Це не тільки Театр ляльок, але всі об'єкти, які ми будуємо.

Роботи з облаштування нового фасаду планують розпочати навесні 2018 року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію