Кращим лікарям – гроші, а пенсіонерам та інвалідам – авто з підйомником

В обласній раді готуються до чергової сесії. У п'ятницю відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення. Там говорили про те, щоб закупляти спеціалізовану техніку, і планували прийняття програми відзначення кращих медичних працівників.

На Полтавщині – чимало пенсіонерів, більшає людей з інвалідністю. В Департаменті соціального захисту вирішили: треба вносити зміни до обласної програми соцзабезпечення населення на 2013-2020 роки. Зокрема, взялися збільшувати кількість спеціалізованого транспорту.

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА

- У нас більше 400 тисяч пенсіонерів, більше 80 тисяч інвалідів, більше 4 тисяч інвалідів на містах. З тим, щоб надавати соціальні послуги в області, вирішити питання за рахунок розповсюдження послуги соціального таксі. Вона надається спеціалізованим автомобілем, обладнаним підйомником.

На найближчій сесії депутати мають затвердити порядок придбання мікроавтобусів. А на слідуючій за нею – виділяти гроші. Але для тих районів, які подали відповідні заявки і виділили половину грошей зі своїх місцевих бюджетів на це. Схема фінансування традиційна – 50 на 50. 

Людмила Корнієнко, директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА

- Сума, на яку ми орієнтуємось, – 1 мільйон 100 тисяч. Це мікроавтобус на 8 місць, крім водія, обладнаний підйомником. Минулого разу ми говорили про автомобілі «FIAT». Ми спеціально йдемо від питання централізованого придбання. Ми вважаємо: доцільно буде, щоб в кожному районі, місті самостійно вирішили питання.

Також на рівні районів мають визначити розпорядника коштів, які і придбають авто. Вже готові до цього у Новосанжарському районі – там під час сесії виділили 500 тисяч гривень. Тепер гроші має надати область.

Говорили під час постійної комісії з питань охорони здоров'я в обласній раді і про кошти на інші цілі. Зокрема, готують затвердження обласної Програми відзначення кращих медичних працівників, що розрахована з нинішнього по 2021 рік. Планують, що кращих лікарів відзначатимуть сумою у 5 тисяч гривень. Для цього виділили 6 номінацій: хірург, лікар загальної практики, вузькопрофільних фахівець, медсестра, санітарний лікар, керівник закладу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію