У селі Щербані сьогодні запустили підкачувальну насосну станцію

Таким чином проблема з водопостачанням, яка тривала десятки років, нарешті вирішилася. Раніше мешканці верхніх поверхів багатоповерхівок не отримували воду. Особливо ситуація загострювалася влітку, коли розпочинався поливний сезон, і забір води збільшувався.

У Щербанях запустили підкачувальну насосну станцію для забезпечення водою близько 3,5 тисяч людей. Як говорять мешканці, така станція була потрібна ще 20 років тому, бо вже в кінці двотисячних у людей почалися великі перебої з водопостачанням.

Ольга Макаренко, мешканка с.Щербані 

- Ця станція настільки важлива, що це важко переоцінити. Ми десятиріччями потерпали від нехватки води, особливо, жителі верхніх поверхів.

Найбільші труднощі виникали влітку, в поливний сезон, коли забір води збільшувався. Від вулиці Європейської до нової насосної станції в селищі Щербані проклали 800 метрів трубопроводу. 

Олег Юрко, головний інженер ТОВ «Альтера» 

- Перед пуском насосної станції був проведений тестовий режим. Два тижні насосна станція працювала без збоїв, давала постійний тиск, постійну воду, тому зарекомендувала себе з кращої сторони, і сьогодні воду запустили офіційно.

На облаштування підкачувальної насосної станції з районного бюджету виділили близько 900 тисяч грн. Зараз Щербанівські мережі водопостачання та водовідведення перебувають на балансі місцевої сільської ради, яка утримує їх за власні кошти. Тому сільський голова вирішив звернутися до керівництва КП «Водоканал» з проханням взяти насосну станцію на баланс підприємства.

Ігор Процик, Щербанівський сільський голова 

- У них є фахівці, є інженери, робітники, які фахово вміють це робити. Кожен раз, коли у нас виникає така проблема, ми вимушені звертатися до «Водоканалу», який приїздить, і за наші кошти ведуть ремонт. Вважаю, що така тісна співпраця, яка може бути між сільрадою і підприємством, яке спеціалізоване.

На відкриття насосної станції приїхав і генеральний директор «Полтававодоканалу» Василь Воротинцев.

Василь Воротинцев, генеральний директор КП ПОР «Полтававодоканал»

- Ми вважаємо, що цією справою повинні займатися профільні фахівці, які знають, як це робити, і вміють це робити. Це зовсім не завдання голови або районної адміністрації. Будемо вирішувати питання, всі об'єкти інфраструктури, які сьогодні обслуговуються нашою організацією, будемо приймати до себе на баланс.

Нагадаємо, ще кілька місяців тому мешканці с.Щербані звернулися до редакції нашого каналу з проблемою. Конфлікт, що виник, був пов'язаний з водонасосом у селищі. Місцеві побоювались, що до їхньої водонасосної станції хочуть незаконно під'єднатися нещодавно зведені багатоповерхівки. Та потім з'ясувалося, що вийшло непорозуміння. І насправді водогін будувався не для забудовників вул. Європейської, а безпосередньо для кільцювання мереж селища Щербані, що дозволило поліпшити стан водопостачання безпосередньо всього селища.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію