На Полтавщині розвиватимуть рибництво

Про це в четвер йшлося на засіданні обласної комісії з питань аграрної політики. Депутати підтримали зміни до відповідної Програми та збільшили фінансування галузі тваринництва.

Перше питання порядку денного постійної комісії з питань аграрної політики – внесення змін до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини. Остання розрахована до 2020 року. Очільник профільного Департаменту Сергій Фролов виносить пропозиції, що стосуються розвитку окремих напрямків тваринництва, зокрема, рибництва. Каже: нерестові підприємства практично зупинили роботу. Відтак, як такого зарибнення не відбувається. Як варіант вирішення цієї ситуації – підтримка фермерських господарств, фізичних осіб підприємців, які беруть в оренду водні об'єкти.

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА

- Якщо говорити за фінансову підтримку – це напрямок компенсації вартості зариблення. Але зариблення тими породами риб, які пристосовані до наших, які мають швидкий ріст, які виживають у тих екологічних умовах, які на сьогодні є.

Серед запропонованих змін до Програми – й ті, що торкаються реконструкції фермерських господарств. Полтавщина має 127 тисяч корів. 95% молока, яке вони дають, – другого гатунку.

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА

- Для того, щоб зробити це молоко гатунковим, першого гатунку, у людини повинна бути ферма, якийсь кооператив з відповідним обладнанням, тому ми і погодилися на пропозицію збільшити хоча б до 50% вартість реконструкції цих маленьких ферм для фермерів і одноосібників. І 25 на 25: 25 – місцевий бюджет співфінансування, 25% дає обласний бюджет.

Пропозиції, каже Сергій Фролов, стосуються тільки напрямків. Додаткового фінансування вони не потребують. Утім, депутати на комісії мають до Департаменту зустрічну пропозицію.

Валерій Капленко, голова комісії з питань аграрної політики Полтавської ОР

- Зійшлися всі до єдиного знаменника про те, що значно малі кошти виділяються на підтримку малого та середнього бізнесу в тваринництві, бджільництві та риболовстві. У зв'язку з тим є пропозиція – просити, рекомендувати обласній раді збільшити фінансування Програми розвитку тваринництва на 6 млн кожний рік.

Утім, після обговорення учасники засідання підтримали збільшення фінансування до 14 млн гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію