5 років – 9 килимів

Учениця видатної художниці декоративного мистецтва у галузі художнього ткацтва Надії Бабенко представила кілька свої робіт. Виставка триватиме до кінця липня у Полтавському музеї ім.В.Г.Короленка.

Ніна Токова – майстриня із 40-річним творчим шляхом. Вона – учениця відомої художниці декоративного мистецтва у галузі художнього ткацтва Надії Бабенко, чиї роботи знаходяться в українських музеях і не тільки. 

Ніна Токова, художник-майстер з килимарства

- Це була моя вчителька, мій класний керівник. Взагалі вона була щирою людиною, відверта, працьовита. Завдяки їй я стала займатися цим видом мистецтва.

Свого часу звичайна майстриня стала головним художником Решетилівської фабрики художніх виробів ім.Клари Цеткін. 

Ніна Токова, художник-майстер з килимарства

- Я туди прийшла в 1977, потім знову навчання, і вже в 1985 році я була головним художником цієї фабрики. Робила я там не тільки геометричного характеру, геометричні килими, великі й маленькі, й налавники, і доріжки, і верети.

З відкриттям виставки Ніну Токову привітав син її наставниці – Олександр Бабенко. Чоловік розповів: з дитинства звик до того, що маму оточують й інші діти, проте, його це ніколи не дратувало. 

Олександр Бабенко, Заслужений майстер народної творчості України 

- Вона була всеосяжна, як пташка. У неї на обеліску, на могилі, – птаха з розпростертими крилами. Своїми крилами вона хотіла усіх огорнути, приголубити, пожаліти, надихнути. І всі до неї шли, як до рідної мами.

Ніна Токова – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Майстриня неодноразово демонструвала свої роботи на районних, обласних та всеукраїнських виставках. Роботи Ніни Токової зберігаються не тільки в Україні, а й в Канаді, Греції, Швеції, Польщі та Росії. 

Близько 40 років із майстринею знайомий і Заслужений майстер народної творчості України, голова Полтавського осередку майстрів Євген Пілюгін з Решетилівки.   

Євген Пілюгін, голова Полтавського осередку майстрів

- Її любов до килимарства, та і всіх, хто в Решетилівці навчався, – це назавжди. Те, що робить Ніна Іванівна за своє творче життя, і буде робити – це дуже знаменно для Полтавщини.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію