«Сумнівна цукерка»

Полтавські депутати сваряться через створення субрегіонів, і не можуть вирішити, куди вивозити сміття з районів області. Запропоновані попередньо місця розташування полігонів ставлять під сумнів. І запевняють: не обговорювали, куди вивозитимуть відходи. Інші колеги кажуть навпаки: над програмою працювали майже рік, їздили на дискусії на місця, і вже немає часу відкладати затвердження майбутніх місць сміттєпереробки. Адже до кінця року тверді побутові відходи в області мають знаходитись у спеціально відведених місцях.

- Розумієте, що сміття – це теж цукерки, це – гроші.

Але прийняти на себе всі «цукерки» з сусідніх районів не всі хочуть. В обласній раді депутати під час бюджетної комісії дискутують про сміття. На найближчій сесії мають внести зміни до програми поводження з твердими побутовими відходами і визначити 5 субрегіонів – місця, де вони будуть розташовуватись. Дехто із депутатів висловлюється проти. 

- Логічно, що, за логістикою, це сміттєзвалище і переробний завод мають знаходитись у центрі цих 500 тисяч населення, а не на окраїні, в самій крайній точці. Тобто, якщо вести з однієї точки в іншу – більше 150 кілометрів...

Юрій Голік, розробляє програму переробки сміття в Полтавській області

- В Пирятині готовий полігон, є документація. Є куди приймати. В Лубнах, я був у пана Грицаєнка, – не готовий, щоб прийняти. Ні, ми згодні доопрацювати.

Для прикладу, із Миргорода сміття, за нинішньою пропозицією, мають везти до Хорола. Причому, єдина дорога до звалища – через центр цього міста. Дехто із депутатів говорить: це екологічно неправильно. Представники обласної адміністрації намагаються переконати: де будуть полігони, вирішуватимуть самі райони.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Якщо ви не хочете, щоб цілий регіон називався «Хорольським», можемо зробити «Центральний» чи «Західний». Це не принципово. Ще раз хочу підкреслити: ви вже почали реалізувати цю програму. Збереться субрегіон – визначиться, де буде полігон, де буде логістика.

Визначитися із санкціонованими полігонами треба до кінця року. В обласній програмі прописані й інші завдання. Наприклад, облаштування існуючих звалищ, відповідно до законодавчих вимог.

Тетяна Семенова, заступник начальника управління житлово-комунального господарства Полтавської ОДА

- Організація вивезення, сортування та зберігання відходів на невеликій кількості районних звалищ, які тимчасово залишаються в експлуатації.  І захоронення непереробленого залишку твердих побутових відходів на субрегіональних полігонах.

Нагадуємо, із 670 сміттєзвалищ на Полтавщині мають зробити 3 сміттєпереробних завода і по 18-25 сортувальних станцій у кожному районі. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію