Гасили пожежу, шукали порушників

Під Полтавою відбувся рейд лісовими масивами. Представники служби порятунку, лісництво та поліція нагадали місцевим про безпечну повідінку в лісі.

Катерина Залєвська, журналіст

- З початком літнього сезону ми всі намагаємось виїхати на природу: і в річці покупатися, і м'яса посмажити, і повітрям подихати. Однак, культура відпочинку у деяких кульгає.

Пакети, пляшки, консервні банки – тепер у лісі їх знайти легше, ніж гриби. Та, окрім сміття, в лісових масивах існує ще одна глобальна проблема.

Яніна Любецька, інспектор сектору зв'язків з громадськістю та ЗМІ ГУ ДСНС Полтавської області

- З початку року виникла 271 пожежа в екосистемах, з них 39 лісових та 4 торфяних. Основною причиною пожеж є людський фактор.

Незагашене вогнище, кинутий недопалок або сірник, в результаті – пожежа. З метою профілактики пожежники, лісники та полісмени провоять рейд.

Порушників у лісі поки що не знаходимо. А от запах горілого відчуваємо. За кілька хвилин натрапляємо на джерело чаду. Тут пожежу майже ліквідовано.

Відпочиваючих у лісі теж вистачає. На перший погляд, у них все за правилами: лопата для обкопування, вода для гасіння. Та рейдувальники все ж нагадують про неписані закони та відповідальність: як адміністративну, так і кримінальну.

Яніна Любецька, інспектор сектору зв'язків з громадськістю та ЗМІ ГУ ДСНС Полтавської області

- На території Полтавської області зазначено 3 клас пожежної безпеки. В суху та спекотну погоду вогнище розводити забороняється.

«Головне – вчасно виявити горіння» – каже працівниця пожежної станції Полтавського лісгоспу. Пані Лариса демонструє нам процес роботи у диспетчерській.

Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавське лісове господарство»

- У нас встановлені системи відеонагляду. На території підприємства у нас їх 4. На сьогодні по підприємству виникло 13 лісових пожеж із загальною площею 31 сотка. Ця площа незначна, але погано, що багато випадків.

Зазначимо, в лісових масивах існують спеціальні місця для відпочинку. Вони обладнані відповідно до правил безпеки. Знаходяться, здебільшого, в придорожній смузі лісу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію