За містом почала тренуватися рота охорони Полтави

Її створили рік тому на випадок ймовірних військових подій в регіоні. Ці службовці у першу чергу мають стати на захист головних стратегічних об'єктів безпосередньо у самому місті. І контролювати їх до прибуття підмоги – наприклад, армії. 120 чоловіків і жінок, які вже мають досвід війни на Сході країни та абсолютно без такого, у Вакуленцях почали десятиденні навчання.

Цей лікар взяв до рук автомат. Йому 45, він ніколи не служив в армії, завідує лабораторією. А за декілька хвилин складатиме присягу.

Віктор Северин, лікар

- Я проходив перекомісію. Я-то взагалі інвалід. Але Вітчизна попросила приїхати на збори, тому... я сюди потрапив.

Отримав повістку, зібрав речі і поїхав на 10 діб у ліс. Віктор та ще 120 полтавців найближчими днями опановуватимуть військову справу чи повторюватимуть, що вміли.

Віктор Северин, лікар

- Близькі трохи шоковані. Не в плані поганому. Здивувались. Але підтримують.

До цього тренувались тільки на паперах, зізнаються у військкоматі. Від сьогодні – нарешті починається практична фаза. На військовій базі під Полтавою зібрали утворену рік тому роту охорони міста.

Олександр Турченко, військовий комісар Полтавського об'єднаного міського комісаріату 

- В роті охорони є добровольці, в основному ті, які пройшли зону АТО. А також ті, які виявили бажання захищати нашу державу, і які навіть не проходили службу у ЗСУ. От вони сьогодні приймають присягу. Вони добровольно виявили бажання бути в складі роти охорони. Навчитися і далі знати, що його місце – в роті охорони.

Після року в зоні АТО Тарас записався у резерв роти охорони. 

Тарас Лелюх, учасник бойових дій

- Ми зможемо передати свій досвід новобранцям, тим людям, які завершили військову кафедру, але не воювали. Зараз нам організовують злагодження, щоб ми знали, як поводитись, хто за що відповідає у випадку агресії. І щоб ми були єдиним колективом.

Тактика, медицина, психологічна підготовка – Тарас знає, наскільки це необхідно. Їх навчатимуть інструктори, але вчитимуться і одне в одного. 

Тарас Лелюх, учасник бойових дій

- Багато бійців «ламаються», коли починається стрільба, коли починається поранення. Для цього необхідно, щоб кожен знав, за що він відповідає і що потрібно робити.

Першого дня – офіційне шикування, урочистості і складання присяги.

Є тут і жінки – санітарні інструктори. Але вони проти, щоб їх знімали. 

Уже надвечір добровольці приступлять до бойової підготовки. Серед іншого, пройдуть бойові стрільби, мають навчитись виявляти і знешкоджувати диверсійні групи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію