Три полтавські історичні споруди позбавили статусу національних

Кадетський корпус, колишній будинок дворянського зібрання та Краєзнавчий музей, відповідно до рішення Міністерства культури України, стають пам'ятками місцевого значення. Команда Соціал-демократичної партії виступає проти цього.

Кадетський корпус у Полтаві звели у середині 19 століття. Багато років тому у цих стінах поряд із загальноосвітніми предметами вивчали фехтування, музику, співи і танці. Нині тут – захаращена територія та закинуті приміщення. А днями Кадетський знову опинився у центрі уваги. Міністерство культури України позбавило його статусу пам'ятки архітектури національного значення.

Олександр Шамота, голова фракції Соціал-демократичної партії (СДП) в Полтавській міськраді

- Те, що було зроблено Міністерством культури, а саме – виключення трьох будівель, які є історичними пам'ятками в центрі міста Полтава, окрім як культурним геноцидом я не можу назвати. Ми категорично проти виключення Кадетського корпусу, кінотеатру Котляревського та Краєзнавчого музею з переліку пам'яток національного значення.

Соціал-демократична партія на чолі із Сергієм Капліним не на жарт стурбована таким станом речей та вимагає повернення колишнього статусу усім трьом історичним будівлям.

Сергій Каплін, лідер Соціал-демократичної партії (СДП)

- Я звертаюся до НАБУ з тим, щоб почали провадження і покарали винних, які організували відповідну оборудку, які намагаються довести її до логічного завершеня, тобто, продажу відповідного об'єкту, приватизації відповідного об'єкту після виведення із реєстрів.

Соціал-демократи налаштовані рішуче та обіцяють проводити акції протесту під стінами Міністерства культури України, аби перешкодити дерибану землі у місті Полтава. Крім цього, команда Сергія Капліна вимагатиме відставки Міністра культури Євгена Нищука.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію