У Полтаві відсвяткували День Конституції

Традиційно це свято відзначають 28 червня, на честь прийняття Конституції України того ж дня 1996 року. У місті святкувати почали за день до цієї дати. 27 червня на Театральній площі для містян виступив духовий оркестр «Полтава». Наступного дня керівництво міста й області, духовенство разом з полтавцями поклали квіти до пам'ятників Тарасу Шевченку та Загиблим Українським Козакам.

Через 5 років після того, як Україну проголосили незалежною, у червні 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Це стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина. З того часу державне свято відзначають щорічно 28 червня. У місті святкувати почали ще 27 черевня. Цього дня на Театральній площі міста виступав міський духовий оркестр «Полтава».

Едуард Головашич, художній керівник та головний диригент Міського духового оркестру «Полтава»

- Програма чисто українська. Вона складається з творів Івасюка, Дяченка, народних пісень, обробок і т.д. Суто українська програма, дуже цікава, я вважаю. І вже традиційно на День Конституції, на День Незалежності міський духовий оркестр Полтави представляє такі програми.

А вже 28 червня керівництво міста й області, духовенство разом із полтавцями спочатку поклали квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП

- Наявність Конституції засвідчує всьому світу, що Україна є незалежною державою, яка будується на принципах Божих. В нашій українській Конституції прописано дуже багато тих моментів, які є в основі нашої культури, тобто, християнської культури.

Потім всі присутні рушили покласти квіти до пам'ятника Загиблим Українським Козакам. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова 

- Колись, в давні часи, ще в часи Радянського Союзу, коли мої батьки були молодими, коли я був маленьким, вони мене завжди вчили, що як би не було в житті, якщо ти не знаєш, як що зробити, то треба робити по закону. Сьогодні саме Конституція є тим законом, згідно якого ми всі повинні жити.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію