21 річницю Конституції України полтавці відзначать експериментально

В адміністрації обіцяють: вийдуть за межі обласного центру і поїдуть у села. Туди, де жили і творили видатні полтавці. А напередодні працівники культурної сфери здійснили поїздку на поле битви і в село Жуки.

Як і 300 років тому: Конституцію Пилипа Орлика сьогодні можна сміливо брати за головний закон країни. Дослідники давнього документу зазначають: вона – така ж актуальна.

Людмила Шендрик, заступник директора з наукової роботи заповідника «Поле Полтавської битви»

- Центральним питанням дійсно є питання про єдинопомісну православну церкву. «Чия країна – того й релігія», – написано в «Євангеліє». Не об'єднавши всі церкви, що є в Україні, ми не вирішимо теж багато важливих питань. Питання державного політичного устрою країни. Що правова держава – це три гілки влади: законодавча, виконавча, судова. Дотримання етикету парламенту.

Правовий уклад містить 16 розділів. Для порівняння, діюча Конституція України – 15 розділів, що мають 161 статтю. Історичний лікбез напередодні 28 червня відбувається в заповіднику «Поле Полтавської битви». Тут презентують проект «Українське державотворення. Пилип Орлик і перша українська Конституція».

Людмила Шендрик, заступник директора з наукової роботи заповідника «Поле Полтавської битви»

- Конституція діяла до 1714 року на Правобережній Україні. Звичайно, вона була знана і на самій Гетьманщині, бо списки її привезли до України. Використовували дослідники в 19 столітті. Віднайдена була повторно у Франції Ільком Борщаком. Знаходиться у Франції в латиномовній версії у Швецькому національному архіві.

Конституція Пилипа Орлика стала і основою конституції Сполучених Штатів Америки. Згадуючи відомих земляків, які зробили неоціненний вклад у розвиток незалежності України, полтавці цього ж дня відвідали село Жуки. Тут розташовується Меморіальний комплекс слави українського козацтва. 

Полтавці кладуть квіти до пам'ятного знака Самійлу Величку – сучаснику Пилипа Орлика та подій Полтавської битви. Він жив під Полтавою та написав «Літопис Самійла Величка». 

В обласній адміністрації говорять: цьогоріч пішли на експеримент і виходять за рамки обласного центру. 

Геннадій Фасій, начальник управління культури Полтавської ОДА

- Ми їдемо на райони, ми їдемо в село. День Незалежності ми взагалі будемо відзначати на батьківщині Василя Симоненка в Бієвцях. Щоб люди знали, що крім обласного центру, Полтави, є ще Жуки, де фактично було закарбовано літопис української держави.

Зараз полтавці ведуть підготовчі роботи, аби через три роки річниці народження Самійла Величка та написання його «Літопису» відзначались на державному рівні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію