Жінки, які потерпають від сімейного насильства, тепер мають куди піти у Полтаві

На вулиці Монастирській сьогодні відкрили кризовий центр. Там можна пожити кілька місяців, отримати психологічну допомогу, окрім того там можуть допомогти із працевлаштуванням.

Андрій Шаповалов, оселиться у кризовому центрі

- Постійно мама з татом сваряться, грошей немає, таке усяке...

Андрійко з родиною три роки тому виїхав із Донецька. Його мама розповідає про непрості життєві обставини: діти хворіють – в Андрія проблеми зі шлунком, у старшого сина – діабет, безгрошів'я, та ще й складні стосунки із чоловіком. Відкриття кризового центру адаптації для жінок Наталія Шаповалова чекала з нетерпінням, вона – перша, хто тут оселиться.  

Наталія Шаповалова, оселилася у кризовому центрі

- Все це якось так дало, що уже ні сил немає, ні фізичних, ні моральних. А тут, я думаю, нам зможуть допомогти.

Стрічку ріжуть перші люди області. Щойно відкритий кризовий центр для жінок у складних життєвих обставинах знаходиться на вулиці Монастирській. Андрійко з мамою отримали кімнату на три ліжка.

- Я тут буду спать.

У приміщенні іще пахне фарбою, тут є пральні машини, душова, кухня і навіть камін. Одночасно тут може знаходиться близько 30 чоловік. Тут можуть пожити жінки, які потерпають від сімейного насильства, та переселенки. 

Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»

- Ми плануємо, що за рік послугами центру скористається не менше ніж 400 жінок, з огляду на те, що це – тимчасове перебування.

Ідею такого центру підгледіли благодійники зі «Світла надії» у Європі, концепцію розробили іще 3 роки тому. Приміщення виділила міська влада, колись тут була полтавська філія одного з науково-дослідних інститутів. Облаштування та ремонт стали можливими завдяки реалізації проекту обласної влади «Полтавська область для ВПО», який фінансує Євросоюз. На цей центр пішло півтора мільйона гривень грантових коштів. На сьогодні цей заклад унікальний.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Не тільки на Полтавщині, але і в Україні – один такий кризовий центр. Хочу підкреслити, що це – одна деталька великої машини, яку ми розробляли. І завдяки розробці цієї програми ми отримали відповідний грант.

Окрім проживання, жінкам тут надаватимуть соціальний супровід, психологічну підтримку, допомогу у працевлаштуванні, та за потреби – навчатимуть новій професії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію