У Полтаві трирічну дитину залікували до реанімації

Поліна Ващенко майже 2 місяці боролася за своє життя. Дівчинка пройшла 3 блоки хіміотерапії у Полтавській міській дитячій лікарні. Та її лікарю видалося замало такого лікування. Четверта «хімія» призвела до реанімування дитини. Обурені батьки звернулись до поліції.

Зараз цей чоловік проходить МРТ-діагностику, щоб знати: чи може стати донором для своєї трирічної доньки. 

Температура під 40, біль у животику, а потім діагноз – рак печінки. Все це чекало на дівчинку 2 місяці тому. Полінка мужньо пройшла 3 курси хіміотерапії, та все марно, стан тільки гіршав. Піковий момент відбувся днями. Її лікар Ольга Скалянська назначила додатковий курс терапії – четвертий. В результаті Поліна опинилась в реанімації. Стан – стабільно тяжкий. 

Станіслав Кобилін, батько Поліни

- Мені в реанімації сказали: «Хочемо Вас попередити, щоб Ви були готові. Ваша дитина може не дожити до вечора, може, доживе до ранку». Вони ставил такі прогнози, що вона не виживе.

До реанімаційного відділення дівчинку переводили неохоче. 

Станіслав Кобилін, батько Поліни

- Вона сидить і очі закриває, вона задихається. Все вказує на те, що дитина зараз задихнеться або втратить свідомість. Поки я не почав кричати на них, вони не реагували. Казали, що чекають на реанімацію.

Батьки були змушені звернутися до поліції. Чотири з половиною години у лікарні працювали слідчі. 

Юлія Лещенко, провідний спеціаліст Полтавського відділу поліції

- Було встановлено, що конфлікт, зі слів батьків, – через неналежне лікування їхньої дитини. По даному факту розпочате кримінальне провадження за статтею 140 Кримінального кодексу України «Неналежне виконання професійних обов'язків медичним працівником».

Досудове розслідування триває. Ми, в свою чергу, звернулись до керівництва Полтавської дитячої міської лікарні. Кажуть: про цю ситуацію нічого не знають, а інструкцій щодо коментування не оримували.

- З вами головний лікар не розмовляла, і я теж не буду до того часу, поки не отримаю дозволу на бесіду з міськвиконкому.

Трирічна дівчинка і зараз знаходиться у реанімації. А її батьки продовжують шукати донора для імплантації та кошти на операцію – 130 тисяч євро. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію