Ґабріель оцінює ситуацію на Донбасі як "надскладну"

Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель

У Берліні немає підстав для оптимізму щодо ситуації на Донбасі. Міністр закордонних справ ФРН Ґабріель, утім, пообіцяв продовження зусиль задля встановлення миру на сході України.

Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель (Sigmar Gabriel) не вважає режим припинення вогню на сході України стійким. Як заявив він у понеділок, 26 червня, і Україна, і підтримувані Росією сепаратисти на Донбасі порушують перемир'я. Через це, вважає міністр, розв’язання конфлікту у короткостроковій перспективі видається нереальним.

"Після стількох років надскладно знайти рішення", - наводить слова Ґабріеля на заході Європейської Ради з міжнародних відносин (ECFR) агенція новин Reuters. Він додав, що попри зусилля з врегулювання конфілкту на швидкий поступ на Донбасі розраховувати не варто. 

Ґабріель також пообіцяв продовження підтримки Німеччиною "нормандського формату". Нині ж президент Франції Еммануель Макрон висловив сподівання, що нова зустріч у цьому форматі відбудеться ще до саміту Великої двадцятки у Гамбурзі, який розпочинається 7 липня. Ця заява пролунала під час спільної із президентом України Петром Порошенком прес-конференції за підсумками переговорів у Парижі.

Нагадаємо, що на Донбасі діє черговий режим припинення вогню - так зване "хлібне перемир'я". Про нього домовилися у Мінську минулого тижня. Воно має діяти на час збору врожаю, від 24 червня до 31 серпня. Уже першого дня його дії сторони заявляли про порушення.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію