У Чутовому десантник 95 бригади, кавалер ордену «За мужність» безкоштовно тренує дітей

Стройова підготовка, різні види зброї, розвідка, тактика, парашути – на заняття до Валентина Діброви з’їжджаються школярі з усіх навколишніх сіл. Слава про юних десантників докотилася до командування ВДВ України, і незабаром на базі Чутівського клубу готуватимуть до контрактної служби та до вступу у військові виші.

Командиру цього взводу довелося цілих 2 роки чекати, поки виповниться 12 – бо саме з такого віку приймає у юні десантники Чутівський клуб «Гвардія». Хлопець певен: усе, чому тут навчають, навіть стройова підготовка, обов’язково знадобиться в житті. 

Кирило Герчаківський, займається у Чутівському клубі юних десантників «Гвардія»

- Це виховує у солдата дисципліну, чіткість, гарні манери – не бути «роздовбдаєм».

А цей юнак щойно закінчив Кременчуцький військовий ліцей, далі у планах – факультет ВДВ в Одеському університеті. Із вибором професії він визначився саме після занять у клубі юних десантників.

Сергій Корж, навчався у Чутівському клубі юних десантників «Гвардія»

- Ходив у 7-й клас. Навчився тактиці, розвідці, дисципліні, стрибать з парашутом – це теж треба вміти багато чого різного.

Михайло Швець на тренуванні з братиком.

Михайло Швець, займається у Чутівському клубі юних десантників «Гвардія»

- Подобається мені це, люблю сюди ходити. Компанія хороша, нема такого, що там пити...

У клубі – табу на алкоголь, паління та наркотики. 

Валентин Діброва, керівник Чутівського клубу юних десантників «Гвардія»

- Без ідеалів неможливо. Честь, гідність – те, що притаманне ВДВ, намагаєшся вкласти в голову їм. На умінні відмовитися від шкідливих звичок у них формується уміння вибирати щось в житті. Вибирати білу чи чорну сторону життя.

До кого тут не підійди – усі стверджують, що мріють бути військовими. Навіть дівчата, усі завдання вони виконують нарівні з хлопцями.

Віка Лоза із захопленням розповідає, як недавно у клубі здійснила свою давню мрію – стрибнула з парашутом. 

Вікторія Лоза, займається у Чутівському клубі юних десантників «Гвардія»

- Я ніколи на літаку не літала, а це вертоліт був. І всі у вікна виглядають, всім цікаво, як там з висоти. А коли стрибаєш, то взагалі руки німіють, я коли приземлилася, не могла із себе нічого зняти.

Військово-патріотичний клуб у Чутовому з'явився 5 років тому. Його керівник – десантник із 95 бригади Валентин Діброва. Зізнався: після виходу на пенсію із органів МВС мав серйозні проблеми зі здоров’ям. Був на межі життя і смерті, коли почув, що в Полтаві є клуб, де із дітьми займаються десантники-ветерани. 

Валентин Діброва, керівник Чутівського клубу юних десантників «Гвардія»

- З'явилося відчуття, що це моє, що це якраз те, що я шукав. Ну і дав собі слово, що якщо виживу, то створю такий клуб.

Зараз Чутівський клуб юних десантників – це відокремлений підрозділ Полтавської «Гвардії». Тримається на ентузіазмі керівника та допомозі небайдужих людей. Макети зброї, форма – усе для тренувань подароване або фронтовими товаришами Валентина Діброви, або господарниками району. Поки знімаємо – ніби випадково приїздить голова Чутівської райради з новенькими гвинтівками. 

- Хочеться побажати вам, щоб ви тримали ці гвинтівки тільки для навчання. Щоб вони ніколи не знадобилися в бою.

 За словами керівника клубу, юними десантниками зацікавилися, коли почалася війна. На базі клубу він мріє створити музей Другої Світової та нинішньої, російсько-української війни. Експонатів назбиралося достатньо – осколки снарядів, прапор Донецького летовища і навіть особисті речі ворога.

- Ця недодержава примудрилася випускати свої цигарки навіть зі штрих-кодом. Але найцікавіше, що на гербу недодержави... у них не вистачило розуму свій герб зробити, вони «злямзили» у нас – запорізький козак.

У клубі навчається близько 30 юних десантників. Тут немає поділу на вікові групи, керівник хоче, щоб колектив був одним цілим. За словами Валентина Діброви, йдуть переговори з командуванням ВДВ, щоб на базі Полтавського та Чутівського клубів «Гвардія» готувати контрактників та вступників до військових вишів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію