У Полтаві мешкає страус-переселенець

Птаха Кабул раніше жила разом з добровольцями батальйону «Дніпро-1», та після смерті одного з бійців страуса евакуювали із зони бойових дій. За 3 роки проживання на мирній території Кабул став знаменитістю та двічі – татом.

Ця історія почалась зі спалахом війни на Сході. У травні 14-ого Валерій Боняківський добровольцем пішов на передову. Та вже за кілька місяців, у жовтні, 44-річний старший лейтенант запасу загинув під Пісками, поруч з Донецьким аеропортом.

Марія Боняківська, мати 

- Як мати я заперечувала, але розуміла, що він піде. У мене син – військовий льотчик-винищувач. У свої 18 років він вже був лейтенантом.

«Їхати до зони АТО – справа честі» – казав полтавський вояка. Там боєць батальйону «Дніпро-1» разом з іншими добровольцями поселився у резиденції українського чиновника, який втік зі свого будинку. На тій території був ще мінізоопарк. 

Марія Боняківська, мати

- Птицю вони порізали, косулю десь випустили, а струса... син сказав: «Так, хлопці, ця ходяча подушка буде жити».

З того моменту страус став символом АТО, а вояки-добровольці почали називатися «Підрозділом бойового страуса». Та після смерті Боняківського мати бійця забрала «ходячу подушку» із небезпечної зони – така була воля її сина. Марія Карпівна знайшла для нього притулок, а волонтери перевезли його до Полтави.

Марія Валюх, працівниця Еко-натуралістичного центру

- Він всього лякався, був дуже полохливий, відчувались наслідки АТО. Зміна звуків теж його лякала, він не знав, як себе поводити.

Поселили його в еколого-натуралістичному центрі. Стали називати не Федько, як раніше, а Кабул. Це позивний Боняківського. А для Марії Карпівни страус став сином у тілі птаха, і повторив його людську долю.

Марія Боняківська, мати

- Дві дружини було у Кабула (бійця), дві дружини було у страуса. Троє доньок було у Валерія, троє дітей народилися у Кабула (страуса).

Днями страус Кабул став батьком вдруге. Ще 5 пташенят побачили світ.

Галина Діденко, доглядає за тваринами

- Коли самочка нанесла яєць, у страусів саме тато їх висиджує. Я поклала йому солому, він зробив собі гніздечко. Не пив, не їв.

Наразі малим страусятам обирають імена.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію