Реставратор ікон і майстер з металу малює маслом

Його знають як реставратора і майстра з художньої обробки металу. Утім, полтавець Сергій Таран має ще й захоплення – він пише картини маслом. І хоча вважає це несерйозною справою, яка мало кому цікава, друзі митця вирішили: просто необхідно нарешті влаштувати персональну виставку. Тим паче, що картини чоловіка вже давно є у приватних колекціях.

Він – майстер з художньої обробки металу і реставратор. Але інші його роботи знаходяться у багатьох приватних колекціях в Україні та за кордоном. Коли є час, Сергій Таран малює. Маслом. І, попри участь у всеукраїнських та навіть міжнародних виставках, самостійно не показував свої роботи жодного разу.

Сергій Таран, автор виставки

- Думка інших мене цікавить тільки в реставрації, де професійно до цього треба підійти. А в живописі кожен фарбує, як вміє.

Проте друзі не погоджуються. І вирішили: полотна Сергія треба показати широкому загалу.

Сергій Козлов, директор духовно-культурного центру Свято-Успенського собору

- На жаль, скоро вже йому 50, але персональної у нього не було. Я запитав: чому? «Та тому, що кому це потрібно?» – так вважає художник. Ну, художник про себе може відгукуватись як завгодно. Все ж таки життя проходить. Треба, щоб тебе бачила не тільки сім'я, друзі, знайомі. Треба персональну виставку.

Відбирати роботи для неї, зізнаються друзі, було нелегко, адже їх виявилось дуже багато. Сергій Таран – корінний полтавець, за пензлі взявся з 14 років. Друзі вважають, що займається цією справою він вдало. Як доказ – у духовно-культурному центрі, що при Свято-Успенському соборі, відкрилась персональна виставка митця.

Сергій Козлов, директор духовно-культурного центру Свято-Успенського собору

- Тут є декілька реалістичних полотен. Мені вони більше до вподоби. А взагалі, я люблю і цікавлюсь сучасним мистецтвом, то тут є і авангард. Думаю, цікаво буде переглянути не тільки художникам.

Для першої персональної обрали яскраві роботи, хоча самому художнику більше імпонують сірі тони.

Сергій Таран, автор виставки

- Мені дуже гармонізація через сірий колір подобається. Тут є три роботи, то вони всі у сірих кольорах. Там під низом був підмальовок – і рожевий, і помаранчевий. Там є всі кольори. А зверху, коли ти робиш вже сіре, то воно світиться через нього. І воно, як мені здається, цікаво.

Мистецтвознавці зазначають: художник має власну манеру. Передує цьому довга підготовча робота зі створення основи. У результаті виходить картина, що передає враження від навколишнього світу. Першу персональну виставку Сергія Тарана так і назвали – «Чарівні миттєвості буття». І вже на початок її відкриття на дві картини знайшлися покупці.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію