Видавниця та ілюстратор Ганна Грибан відсвяткувала 40 років професійної діяльності

У Художньому музеї Полтави про неї презентували фільм, а ще там зараз – виставка її ілюстрацій. Охочих привітати Ганну Грибан із ювілеєм ледь вмістила конференц-зала Галереї мистецтв.

У прес-центрі Галереї мистецтв зараз виставка ілюстрацій Ганни Грибан. Відома ілюстраторка та видавець святкує 40 років професійної діяльності.  Найбільше на виставці – малюнків до дитячих книжок. Авторка зізнається, що любить казкові сюжети та графіку.

Тетяна Ваценко, художник Полтавської обласної філармонії, майстер народної творчості

- Це потрібно бути на одній хвилі з оцими маленькими нашими дітками, розуміти їх світ і сприймати його через таку ж призму, як і вони сприймають. Бо інакше це буде не дитяча ілюстрація.

 У поліграфію вона прийшла одразу після закінчення Українського інституту імені Івана Федорова. Говорить, що першу свою ілюстрацію забула, зате чудово пам'ятає першу видану книгу.

Ганна Грибан, ілюстратор та видавець

- Я пам'ятаю дуже добре ту книжку, яку ми зробили в очолюваному мною видавництві. Це була «Полтававодоканал», до 100-річчя з дня заснування підприємства.

Зізнається: художником мріяла бути з дитинства, і навіть готувалася до цього, закінчивши Миргородський керамічний технікум. Із початку 90-х працювала у видавництві «Астрея», займалася оформленням дитячої періодики. Журналіст Віталій Скобельський говорить: саме там познайомився із Ганною Грибан, вона була провідним художником. 

Віталій Скобельський, журналіст

- Там на той час зібрався такий найпотужніший колектив, з яким мені доводилося працювати. Це художники Ганна Грибан, Олена Свєшнікова, Михайло Шлафер. Інформаційно-видавниче агентство «Астрея» в 90-ті роки відроджувало книговидавничу справу на Полтавщині.

Ганна Грибан, ілюстратор, видавець

- За радянських часів у Полтаві книг не видавали. Видавали брошурки невеличкі, і то, була така сувора цензура, що це дуже було важко.

До появи видавництва «Астрея» усі книги полтавських письменників видавали здебільшого у Харкові. Після нього Ганна Грибан працювала у «Полтавському літераторі», а з кінця 90-х очолила власне підприємство «Художньо-рекламне агентство «Дивосвіт». Зараз видає книги різних авторів та організацій на будь-яку тематику.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію