Українські військові розкривають свої секрети

За яким принципом працює black box? Як за 60 років змінились військові рації? Що таке радіоспорт?

До недавнього часу це місце було особливо секретним. Але тепер карти розкривають і демонструють військові експонати всім охочим.

- «Black box» – чорний ящик. Той самий, який шукають, коли щось трапляється з літаком. Ось, він перед вами. Це магнітофон, який записує інформацію на тонкий срібний дріт.

Тут є ціла колекція радіостанцій військового значення. Найстаріша – ось ця, серії «Астра», 56-ого року. Із сучасних – рації фірми «Моторола». Їх і зараз використовують українські бійці.

- Кілька станцій поїхали в АТО як допомога нашим військовикам. А ті станції, які не вийшло розкодувати, привіз сюди, щоб бачили студенти.

Це 179-й навчально-тренувальний центр Збройних Сил України. Тут готують військових спеціалістів зв'язку до служби в зоні бойових дій. Ще мають власний музей, але не для розваги відвідувачів. На меті – показати, як живуть та з чим працюють українські військові. 

Вячеслав Єрмачков, начальник Музею військ зв'язку ЗСУ

- Так, у нас спокійно, у нас не стріляють, у нас тиша. Але ми знаємо, що в окремих районах України триває війна. Ось цей зв'язок – народу з армією, він сьогодні проявляється в єдності. То якщо к нам прийдуть діти, як не показати їм казарму, нашу їдальню, наші заняття, на яких відбувається підготовка спеціалістів в зону бойових дій.

А так військові радіоаматори тримають зв'язок з іншими країнами.

Ірина – курсантка Військового коледжу, за перший рік навчання вже встигла проявити себе у змаганнях з радіоспорту.

Ірина Скоряк, курсантка

- Я спілкуюсь з різними людьми на цій радіостанції на різних частотах та хвилях. Я спілкувалася з Австралією, Індією та з іншими країнами.

А ці хлопці через півтора місяці відправляться по військовим частинам. Переважна частина навчання вже позаду.

Віталій Грецький, проходить навчання

- Програмуємо рації, автомобілки, налаштовуємо Tuvey, Harris, вчимося виходити на зв'язок з різними станціями.

Навчати мобілізованих почали зі спалахом війни за Сході. Та, окрім підготовки до зони бойових дій, тут викладають строковикам, військовим за контрактом, готують сержантів базового рівня, спеціалістів зв’язку для миротворчих підрозділів ЗСУ. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію