Під Полтавою мисливці випустили у дику природу качок

Таким чином вони готуються до сезону полювання – щоб і собі радість, і довкіллю – користь. 150 пташенят привезли аж із Харківщини та роздали по різним угіддям.

Перше каченя на річку Полузір'я в Абазівці має випустити онук затятого мисливця Дмитро. 

Дмитро Козар, випускає качок

- Щоб плавали, щоб у них яйця були, і вони щоб жили.

Пташенята розправляють крила, жадібно п'ють воду і освоюються на новому місці. Мисливці підсипають їм на березі їжу.

Щоб потрапити в абазівські водойми, каченята подолали чималий шлях:  їх вивели у Європейському фонді розвитку аж на Харківщині. Закупили і привезли спеціалісти з Полтавського госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства. По десять-двадцять штук роздали по різних мисливських угіддях. 

Випустити птицю на воду – справа нелегка, розповідає мисливствознавець Наталія Козлова. Треба зібрати купу довідок, в першу чергу – засвідчення від ветеринарів, що каченята здорові. 

Наталія Козлова, мисливствознавець Полтавського госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства

- Основна хвороба – це пташиний грип. У ветеринарному свідоцтві зазначається, що птиця пройшла вакцинацію, і що її можна завозити і розселяти в мисливські угіддя.

До сезону полювання, поки птиця не стане на крило, їх підгодовуватимуть та оберігатимуть від хижаків та браконьєрів. 

Сергій Козлов, директор Полтавського госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства

- Із природи не можна увесь час брати і брати. Треба постійно щось поновлювати. Інакше нічого не залишиться нашим нащадкам. Є качки, показати їх і дітям, і є мисливцям на радість, і вони повертаються сюди, і оцей генофонд відновлюється.

Окрім качок, тут розводять косуль та фазанів. Сіно для підгодівлі заготовлюють самотужки. Усього з легкої руки полтавського товариства мисливців і рибалок цьогоріч випустили 150 каченят. За сезон полювання відстрілюють майже половину. Птиця, яка вижила минулоріч, після зими повертається на ці болота та виводить потомство.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію