Історія української Конституції у 50 документах

У Полтаві презентували документальну виставку, присвячену конституційним процесам. Чорно-білі та кольорові, фотографії та документи – різноманітні світлини демонструють розвиток політико-правової думки за останні 100 років.

Розказати про Конституцію не словами, а документами. 50 світлин: фотографії, телеграми, універсали, вирізки з газет – на цій виставці все, що висвітлює конституційні процеси в Україні.

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області

- Знакові документи конституційного права були і на поч. 18 століття. Зробила свій внесок і УНР, зокрема, Українська Центральна Рада. Були конституції і в радянський період. Але це були квазі, або псевдоконституції.

Ухвалення акту про державну незалежність стало поштовхом до створення власної Конституції незалежної країни.

Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області

- Михайло Драгоманов долучався до конституційного процесу, і Володимир Шемет, і Микола Міхновський, і Симон Петлюра, і Микола Порш.

Виставка традиційна. Щороку з нагоди відзначення Дня Конституції полтавські архівісти влаштовують документальні демонстрації. В них йдеться і про політико-правову думку, і про розвиток конституціоналізму в радянський та період незалежності. Є там місце і сучасному суспільно-політичному життю країни.

В'ячеслав Кручененко, археограф Державного архіву Полтавської області

- Конституція – це основний закон, який визначав права та обов'язки людей (і в ті часи). На сучасному слід пам'ятати, є багато міжнародних нормативно-правових актів, які за своєю силою вище, ніж Конституції України та інших держав.

Тут три розділи, кожен із них охоплює певний історичний період. Розглядають й конституційні процеси на Полтавщині.

В'ячеслав Сушко, науковий співробітник Державного архіву Полтавської області

- Пропонували утворити нашу державу як двопалатну республіку, яка має двопалатний парламент, як в європейських країнах. Деякі депутати Полтавської обласної ради відкрито висловлювались проти державних символів.

Нагадаємо, 28 червня в Україні відзначатимуть 21-у річницю ухвалення Конституції України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію