Освіта з додатком «медіа»

На Полтавщині вже є школи, де проводять окремий урок «Медіакультура особистості». Там вчать розрізняти неправдиву інформацію, аналізувати події і бачити своє місце у них. 18 різних полтавських навчальних закладів взяли участь в експерименті, що розпочався 6 років тому. Нині у Полтаві під час Всеукраїнського семінару підсумовували напрацювання.

У 18 полтавських навчальних закладах вчили дітей розбиратися у новинах. Критичне мислення, розповідають представники 28 школи, застосовували на уроках історії, правознавства – аби діти орієнтувались в світі інформації. А ще звертають увагу школярів на маніпуляції у засобах масової інформації.

Ірина Земелько, заступник директора ЗОШ №28 м.Полтави

- Ми поставили собі на мету не тільки в соціальній адаптації учнів, а й допомогти реалізуватись кожній учнівській особистості. Один із наших учнів – Цимбалюк Артем – є автором посібника «Як створити шкільну газету». Ще наші діти побували на різних конкурсах, тренінгах побували, і це стало поштовхом, аби зв'язати своє життя з медіа.

Обов'язковий урок «Медіакультура особистості» для десятикласників читають в Тарасівській школі у Гребінці. Крім того, педагоги вчать такій грамотності і під час інших предметів.

Микола Лисенко, директор Тарасівської ЗОШ 

- Він бере із курсу «Медіакультура», і частину того матеріалу переносить на «Основи здоров'я». Через те, що не можна тільки у 10 класі читати курси «Медіакультура» і, таким чином, досягнути якихось результатів. Це повинно робитись з початкової школи.

Ці школи були в експерименті по впровадженню медіа в освіту. Всього таких 18 в області та більше 80 в Україні. У них впроваджували нове з 2011 по 2016 роки. Нині у Полтаві підсумовують, що вдалось.

Катерина Муліка, завідуюча центром практичної психології ПОІППО

- Ми виявили такі проблеми, що нині свідомість і всіх українців, і педагогів спрямована більше на опанування технікою, а не виховання критично думаючої людини, яка живе, приймає рішення дистанційно від того, що подають медіа, яка критично сприймає ту інформацію.

Психологи наголошують: у школі сформується людина і визначення її майбутнього.

Любов Найдьонова, проректор з наукової роботи Інституту соціальної та політичної психології 

- Ті мрії, які є у дитини в 14 років, це, фактично, масштаб її досягнень вже в дорослому віці. Якщо в 14 років вона не задумала бути Президентом України чи Америки, то вона президентом великої корпорації і не стане. Цей масштаб має задаватись у старших класах разом з профілізацією.

Окремий предмет «Медіаграмотності» потрібен на перехідний період, доки не реформують освіту і не пропишуть у всіх предметах медіакомпетентність. Тож, не обов'язково, що він з'явиться у школах, пояснюють фахівці. А наразі 10 закладів з Полтавщини вже подали заявки на продовження експерименту. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію