76 років тому почалася агресія нацистської Німеччини на СРСР

Страшна війна увірвалася на Україну саме 22 червня 1941 року. Зараз це – День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. За приблизними даними, у ній загинув кожен п'ятий українець.

У цей скорботний день 76 років тому на нашу землю прийшла кривава війна.

22 червня в Україні  День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. За приблизними підрахунками, лише українців загинуло від 5 до 7 мільйонів. 

Полтавці зранку несуть квіти до Меморіалу Солдатської слави. Тут і посадовці, і пересічні полтавці, і лише кілька ветеранів. Тих, хто воював, захищав і бачив, якою була Друга світова, практично нема. Для поодиноких захисників – це день пам'яті товаришів. Як для 95-річного Бориса Лутіна, визволителя Полтавщини. І жити, каже генерал, все-одно хочеться.

Борис Лутін, генерал, визволитель Полтавщини

- Хочеться побачити і незалежну Україну, яка підійметься з колін. І жити під чистим блакитним небом. Ось це моя мрія – щоб війни більше не було. І та війна, яку ми ведемо сьогодні на Донбасі, на Сході, щоб швидше закінчилась. Бо багато калік залишається нікому непотрібних. 

У полтавських храмах цього дня молитимуться. За тих, кого забрала війна і сімдесятирічної давнини, і нинішня. Бо ще тоді, нагадують представники духовенства, людство мало б робити висновки. 

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП

- На жаль, ми бачимо, що ті висновки дуже короткі. Дуже людська пам'ять коротка. І попри масштаби трагедії, є держави, які розпалюють війни, які намагаються на людській крові будувати свої імперії. Але добро все-одно переможе, і переведе зло у добро. І добро переможе, як це було у ті часи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію