Де жити дітям-сиротам та як отримати власний дім

В обласній адміністрації радилися над вирішенням проблеми житла для тих, хто залишився без батьків. На території Полтавщини офіційно таких осіб нараховують більше двох тисяч, а власний дім отримують одиниці. В окремих районах за останні кілька років – взагалі жодного прикладу.

2354 дитини – на обліку полтавських служб у справах дітей. Це офіційна статистика сирот і позбавлених батьківського піклування. Відповідно до неї, майже 700 дітей потребують житла. І лише 9 осіб у минулому році отримали його із фонду соціального призначення. 

Інна Конончук, заступниця голови Координаційної ради у справах дітей

- Законодавством України визначено, що питанням забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, а також відповідальність за збереження житла, повернення його дітям після завершення їх перебування у відповідних закладах чи після виховання в сімейних формах покладена саме на адміністрації, органи місцевого самоврядування.

Про проблеми і житлові права дітей-сиріт говорять в обласній адміністрації під час засідання Координаційної ради з представниками місцевих адміністрацій. Заслуховують ситуацію у районі, радять бути більш відкритими і активнішими відповідальним органам. 

У Решетилівці зараз на обліку – 60 дітей-сиріт, і 25 мають житло на праві користування. Решта – без власного кутка. Коли вони досягають 16 років, розповідають працівники райдержадміністрації, їх беруть на квартирний облік. 29 дітей житла так і не отримали.

Юлія Гмиря, начальник Служби у справах дітей Решетилівської РДА

- Ситуація складна, бо переважна більшість дітей – вихідці із сіл. А у нас  роботи нема, і повертатись у село діти зовсім не хочуть. Перед цим були випадки, коли надавали житло соціальне, пропонували, але вони у село так і не повертались. В цьому році до нас звернулась лише одна дитина з того приводу, щоб їй надали житло. Але вона закінчила Миргородський керамічний технікум і хоче отримати квартиру там. А можливості купити там ми не маємо.

Якщо вирішити цю проблему районам не під силу, то знайти житло у своїй місцевості таки можуть. У тій же Решетилівці спланували разом з об'єднаною територіальною громадою проект «Соціальне житло». Це квартири для дітей-сиріт, а ще – медиків, поліцейських... Мають приміщення, що будуть перебудовувати.

Іван Чиркун, перший заступник голови Решетилівської РДА

- Реконструкція бувшого терапевтичного відділення. Знаходиться біля центральної районної лікарні. В селищі Решетилівка. Не діюча. Двоповерхова. Не пам'ятаю, скільки квартир, чесно кажучи. Десь близько 1,5 мільйона. Плануємо ми районний бюджет, бюджет об'єднаної громади, залучені сільські ради і обласний бюджет.

Сам проект готовий, за співфінансуванням його подали до області. Реалізувати сподіваються наступного року. 20% житлового фонду хочуть віддати дітям-сиротам. Всього розраховують на появу 12 квартир.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію