Полтавщина навчає всю Україну

У рамках Всеукраїнського педагогічного практикуму до духовної столиці приїхали представники позашкільної екологічної освіти з усіх куточків країни. Три дні вони слухатимуть та дивитимуться на роботу еколого-натуралістичного центру.

Обмінятися досвідом, продемонструвати власні надбання та знайти нові форми роботи – до Полтави з усіх регіонів з'їхались екологи-педагоги на Всеукраїнський практикум «Світ творчості». 

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр є одним із найкращих в Україні. Результати роботи ми бачимо і під час навчального року, і під час літнього оздоровлення. Різні методи роботи у цьому закладі дають можливість дітям не тільки працювати, а й розкривати свої можливості.

Полтавська приймаюча сторона ділиться своїми секретами: як залучити молодь до світу природи. Вихованці центру демонструють свій мінізоопарк та сільськогосподарські культури. Керівники відділів беруть на себе теоретичну частину конференції. Кажуть: до таких масштабних заходів вже звикли.

Віталій Бедніна, директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру

- За минулі 10 років ми провели дуже багато Всеукраїнських семінарів, практикумів, конкурсів, оглядів, проектів із залученням дітей.

Практикум триватиме 3 дні. У планах – продемонструвати районні філії еколого-натуралістичного центру, відвідати ландшафтний парк «Диканський» та, щоб вразити гостей, приготували особливий сюрприз.

Віталій Бедніна, директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру

- Родзинка в тому, що 24 регіони України сядуть на байдарки. Так, як це роблять діти щороку, пройдуть по одній із річок у Полтавській області, по Пслу.

Це вже 12 екологічна конференція. Тема цього практикуму – формування екокультури у молоді через залучення до наукової діяльності. 

Володимир Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру Міністерства освіти і науки України

- Це той напрямок, який дозволяє говорити про майбутнє життя людини в природі. Бо тут вивчається і хімія, і біологія, і зоологія, і ветеринарія, і агрономія. Повірте, дитина, яка пройде тут практику, буде знати, на яку глибину закопується картопля і що таке курча.

Зазначимо, всього в Україні – 246 позашкільних закладів екологічного спрямування, 7 із них – на Полтавщині.

Стрічка новин