На Полтавщині старенькі доживатимуть віку... у дитсадку

У Семенівській об'єднаній територіальній громаді будинок, де виховували дітей, вирішили передати найстаршому поколінню. Вартість перетворення – чотири з половиною мільйона гривень. На цю суму мають створити «Будинок захищеної старості».

Колись тут гралися діти. Про це нагадує старенький павільйон із малюнками. Дитячий садок у Семенівській об'єднаній громаді зараз отримує друге життя. Минулоріч тут розпочали кардинальні зміни. Довгий час приміщення пустувало. У новоствореній громаді вирішили оптимізувати те, що мають. Мешканцями дитсадка у майбутньому будуть навпаки – найстарші жителі селища і сіл. 

Людмила Милашевич, Семенівський селищний голова

- Одномісні, двомісні номери. У кожному номері є санвузли, передбачені кімнати і для медперсоналу. Буде захищена старість. Ото все ми вкладаємо туди. Щоб там їм було дійсно тепло, затишно і надійно.

Інтернат для людей похилого віку так і називають «Дім захищеної старості». Основні роботи зараз у приміщенні вже виконали. Приміщення капітально відреконструювали. 

Віталій Доценко, прораб фірми «ЦентрБуд»

- Це обідня зала, де ми знаходимось. Це – мийна, догодувальна, кухня там далі знаходиться.

Прихисток у будинку зможуть знайти 11 осіб. Чотири кімнати знаходяться в одному крилі, чотири – в іншому. До речі, підібрані навіть шпалери різних тонів. Опалювати будинок будуть від власної котельні. До кожного номеру гаряча вода окремо постачатиметься від бойлера. 

Віталій Доценко, прораб фірми «ЦентрБуд»

- Котел там стоїть. Насос – циркуляційний, що опалення будівлі здійснює через оці батареї опалення. Світильники – тут ще не стоять, а в інших кімнатах, може бачили, використовуються растрові світильники в Армстронгу.

Тобто, за проектом, використовуються світлодіодні лампи. 

В об'єднаній територіальній громаді Семенівки зараз проживає 7 з половиною тисяч людей. І на цій території вже мають проблему з самотніми людьми похилого віку, які залишились без доглядальників. Але будинок захищеної старості, що зводять, буде доступний тільки для жителів цієї громади.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію