Він будить зранку із цукеркою, спить у кухонній шафі та сушить по кутках їжу

Власниця тхора розповіла, що значить тримати тваринку в квартирі.

Ольга Стенько – волонтер спецпідрозділу «Баррі» та журналістка одного з полтавських інтернет-видань. Пухнасте диво в її руках – то тхір Діняша,  повне ім'я – Алладин. Тримати таку тваринку Оля відважилася після довгих виборів.

Ольга Стенько, власниця тхора

- Це мав бути хижак, тому що в хижаків, на мою думку, більш яскравий характер, вони кращі особистості, вони здатні приймати рішення, і чоловік знайшов перетримник у Києві.

Із Києва до Полтави тхір прибув у поїзді сам, у коробці. Оля говорить: щоб тримати у квартирі таку тваринку – треба її дуже любити. 

Ольга Стенько, власниця тхора

- Тому що, по-перше, це дуже серйозний запах. Поки це малі цуценятка, до якихось там операцій в них є залози такі ж, як у скунса, але, на відміну від скунса, який раз на два тижні може бризкати, тхори можуть бризкати постійно.

Щоправда, ми не помітили у Діняші неприємного аромату – він пах парфумами своєї господарки. Ольга розповіла, що тхори мають здатність адаптуватися і пахнути так, як навколо них. Щоб позбутися природнього сильного запаху, тхорів доводиться стерилізувати.

Ольга Стенько, власниця тхора

- Самці, коли в них починається гон, вони змінюють колір, вони дуже страшне пахнуть, вони дратуються, і їм потрібно для того, щоб вийти з цього стану, десь до 10 самок.

А ще слід бути готовими до того, що ці тварини люблять усе пробувати на зуб та роблять собі запаси їжі по всій квартирі. Його слина має бактерицидні властивості, тож ці запаси не псуються. Основне, що вони їдять, – це м'ясо, Оля Діняші дає на день близько 300 грамів курятини чи свинини. Діняші дуже сподобалася наша камера, а сам тхорик сподобався дітям у парку. Тхори дуже ласкаві і зовсім не проти, коли їх обіймають. А ще вони – справжні соні, сплять до 20 годин на добу.

Ольга Стенько, власниця тхора

- Ці 4-6 годин, які він нам дарує, – це просто квінтесенція. Якщо він спить – його завжди можна дістати, потягати, він поластиться до тебе. А потім ти його відпускаєш – і він іде спить.

В Америці тхори займають другу позицію серед домашніх улюбленців після собак. Вони ласкаві, кумедні та легко привчаються до лотка. У Полтавському еко-центрі розповіли: вдома можна тримати будь-яку звірину. Тутешні працівниці знаходять мову із єнотовидними собаками, лисицею, нутріями, поросям та десятком інших тварин. 

Марія Валюх, керівник відділу сільського господарства Полтавського еколого-натуралістичного центру

- Якщо ти відкритий до спілкування з твариною, то тварина відповість обов'язково тобі.

Людям, які хочуть тримати вдома екзотичних чи диких тварин, спеціалісти радять створити умови, наближені до природніх. Щоб задовольнити потреби свого тхора, наша героїня частенько вигулює його на природі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію