Полтавці відмовилися від ямкового ремонту

В області говорять: це витрачання грошей дарма. Тож нині його не роблять. Але Прем'єр-міністр України особисто висловив протилежну позицію. У вівторок Володимир Гройсман перевірив ремонт доріг у Полтавській, Кіровоградській та Київській областях. Зокрема, побував на об'єктах, де тільки створюють автошляхи. На Полтавщині глава уряду відвідав Хорольський район, де почалось масштабне будівництво.

Інна Безугла, журналіст

- Велике будівництво. На Полтавщині буквально серед поля створюють нову дорогу. Ось зараз за моєю спиною відбувається розробка котловану. Це буде абсолютно новий об'їзний шлях у Хорольському районі.

Цією дорогою у майбутньому планують об'їздити село Покровська Багачка. Це понад 7 кілометрів. Об'їзд коштуватиме, відповідно до контракту, більш ніж 32 мільйона доларів. Гроші – від Світового банку. Будує дорогу турецька компанія. 

Іван Ткаченко, заступник інженера підприємства з нагляду

- Фірма «Онур» працювала до цього на двох ділянках. Тобто, було два контракти: це в обхід Пирятина (Великої Кручі) та Абазівка, в Полтаві.

Навіть серед робітників важко знайти спікера. Майже ніхто не говорить українською чи російською. Олексій бере з кожного міксера по дві проби. Говорить, іноземні будівельні фірми мають сучаснішу техніку і, відповідно, технології для укладання доріг. 

Олексій Миколенко, робітник

- Беремо зразки бетону. Потім будемо випробовувати в лабораторії. Під тиском. Перевірятимуть міцність бетону. 

 Класичні роботи, плюс – штучні споруди: пішоходні переходи, шляхопроводи, мости, тунелі, водопропускні труби, скотопрогони. Капітальний ремонт дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський передбачає спорудження трьох об'їздів і відповідного їх обладнання. У сумі має з'явитись майже 20 кілометрів розвантажувального шляху. Крім Покровської Багачки, йтиме дорога в об'їзд села Білоцерківки та міста Полтави. Фінішувати мають у 2019 році.

Як проходять роботи – прилетів побачити Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Говорить, цього дня подивиться три області.

Огляд на Полтавщині не тривалий. Прем'єру показують проекти. Керівник Служби автомобільних доріг Полтавщини звітує, що робили минулого року, і де лагодять дороги зараз. 

Володимир Трояновський, начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Ми вас трохи підвели у цьому році з ямковим ремонтом. Ми прийняли рішення ямковий ремонт більше не робити. Відмовитись взагалі від нього. Ми провели дрібний поточний. Тобто, через систему PROZORO ми зекономили і провели наші основні дороги. 

- Які технології були задіяні?

- Технологія дрібного поточного ремонту, яка включає до 5 кілометрів суцільного покриття.

Прем'єр Гройсман стоїть на своєму.

Володимир Гройсман, Прем'єр-міністр України

- Все рівно з ямковістю треба боротись.

Дороги будуть будуватись, і за 3-7 років ситуація з ними в країні зміниться, запевняє Володимир Гройсман. Найближчим часом обіцяють зв'язати західні кордони України з портами.

Володимир Гройсман, Прем'єр-міністр України

- 12 мільярдів буде направлено тільки від митниці тільки по областям на будівництво і реконструкцію доріг. Ми розраховуємо, що з цими ресурсами у нас буде біля 30 мільярдів, як ми і говорили. Крім того, ми будемо зараз пропонувати зміни до бюджету України. У нас є перевиконання. Одним із статей буде фінансування нової дороги, тої, яка не входила у попередній план. Це Львів – Тернопіль – Хмельницький – Вінниця – Умань – Одеса – Миколаїв.

На полтавські дороги з обласного бюджету мають виділити 20 частину з перевиконання обласного бюджету – 56 мільйонів, говорить губернатор. Плюс – місцеві гроші, субвенція та іноземні інвестиції. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Принципова позиція – ми абсолютно відмовилися від ямкового ремонту з цього року. Десь якщо ви бачите – це сільські громади латають ці ямочки. Ми переконали всіх: ямковий ремонт не дає того ефекту, ми витрачаємо дарма гроші.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію