Вихованці Кротенківської художньої студії представили першу виставку

Їх пейзажі та натюрморти зараз – в одній із залів музею Володимира Короленка. Автори – діти від 5 до 12 років. Щоб вони мали змогу творити, їм допомагають художники міста.

Соковиті фрукти, яскраві квіти, пейзажі, натюрморти та фантазійні малюнки – від найменших. У музеї Володимира Короленка – перша виставка 18 юних авторів, які займаються у студії при Кротенківському будинку культури. Молода полтавська художниця Наталія Гуденко 2 роки тому узялася навчати дітей від 5 до 12 років.

Наталія Гуденко, художниця, керівник дитячої студії

- Хочеться навчити їх бачити природу і відтворювати її. Розуміти основні закони композиції, основні закони кольорознавства і так далі, щоб вони професійно могли все це відтворювати.

За освітою вона економіст, працювала на одному із комунальних підприємств Полтави, а кілька років тому відважилася на зміни – почала серйозно малювати сама і навчати цьому дітей. Дали своє художня школа, Решетилівський ліцей, уроки у відомих художників Полтавщини.

Наталія Гуденко, художниця, керівник художньої студії

- Наш улюблений матеріал – це гуаш, також у нас є пастелі – сухі, пастелі олійні. Працюєм також олівцем простим, працюємо чорними ручками – графіка. Намагаюся охопити як можна більше різних матеріалів.

 З деякими матеріалами для занять допомагають художники Полтави. На вилучені кошти від проданої роботи Олексія Соболевського закупили папір та дорогу пастель. 

Олексій Соболевський, художник

- Тут немає робіт, які б несли якийсь негатив, тут тільки позитивні емоції. Тому що діти – вони не бачать негативу, вони бачать тільки красу. Як художнику мені приємно, що в Україні росте кількість отаких гуртків і шкіл. Це не може не радувати, тому що це – майбутнє країни.

Григорій Волков, свого часу – наставник Наталії Гуденко, говорить: тішиться з того, що з'являються саме авторські студії, де художники можуть у довільній формі передавати свої вміння. 

Григорій Волков, художник

- В авторській студії велика можливість для експеримента і дослідницької роботи. Там не стоїть над педагогом ніякий чиновник, немає там гіперконтроля, і ми бачимо результати цієї свободи.

- Вона ніколи не кричить, і вона дуже весела. Ми дуже гарно почали малювати, і я не вміла малювати квіти, а почала їх дуже гарно малювать.

- Я пейзажі взагалі не вміла малювать, а зараз завдяки Наталії Миколаївні я навчилася цього.

Мама маленької художниці говорить: уроки живопису ідуть на користь дитячій душі. 

Валентина Барашина, мама юної художниці

- Дуже гарно виходять пейзажі, прекрасні квіти, дитина стає спокійнішою, врівноваженішою, отримує велике задоволення.

Ганна Бокарева, науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського

- У кожної дитини у душі живе художник. Кожен формує свою особистість, і найкращі враження, і самоствердження, і самовираження, і радість сприйняття.

Із першою виставкою дітвору вітали батьки, художники міста, педагоги та музейники. Їм вручили грамоти, і на веранді садиби провели майстер-клас з розпису пряників. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію