У Полтаві з'явилася вулиця Сергія Параджанова

Її урочисто відкривали представники аж трьох національностей – українці, вірмени та грузини. Зараз там всього два будинки, але з часом має з'явитися цілий мікрорайон.

Вірменин, який народився у Грузії і творив на Україні. Біля новобудов на території Щербанівської сільської ради – подія, значуща для трьох  національностей.

Рамаз Заркуа, голова грузинської діаспори у Полтавській області

- Вулицю назвали на честь Сергія Параджанова, ось будинки тільки побудували, і відразу її назвали. І відкриваємо меморіальну дошку, щоб вшанувати пам'ять світового режисера, якого знали скрізь.

Щоб з'явилася меморіальна дошка та вулиця Сергія Параджанова, поклопоталася полтавська організація вірменів. Хто він такий – знають навіть діти.

Армян Крігорян

- Кінорежисер, художник, Народний артист України, Вірменії, Грузії. Вірменського походження.

Вірмени Полтави звернулися до Щербанівської сільради з прохальним листом, там не відмовили. Із виготовленням меморіальної дошки допомогли підприємці, із озелененням нової вулиці – Полтавський лісгосп.

Валерій Кірокісян, голова Полтавської обласної організації «Ванг»

- Це людина, що об'єднує три народи. Це мало відбутися. Ескіз дошки робив «Торговий дім дерева і каміння», ми узяли фотографію, її робив нинішній директор музею Параджанова у Єревані.

На Україні Сергія Параджанова найбільше знають як режисера фільму «Тіні забутих предків». Стрічка отримала 39 міжнародних нагород та 28 призів на кінофестивалях (із них – 24 гран-прі) у двадцять одній країні. Він не боявся протестувати проти масових політичних арештів в Україні, звертався у вищі партійні та державні органи з вимогою роз'яснити причини переслідувань українських інтелектуалів і виступав за проведення відкритих судових процесів. А ще – неодноразово висловлювався за дотримання свободи слова у пресі. 

На новій вулиці Сергія Параджанова поки що лише 2 будинки. Незабаром тут має з'явитися мікрорайон на 5-7 тисяч населення. 

Ігор Процик, Щербанівський сільський голова 

- Це висотна забудова з дитячим садочком, також в перспективі – школа, спортивні майданчики, тому будемо вважати, що це перші будинки, які дають поштовх до такого великого мікрорайону.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію