Полтавців запрошують подивитися в очі бійців АТО

В обласній бібліотеці відкрилася фотовиставка «Портрет солдата». 40 світлин та 40 різних історій чоловіків, які кілька років тому змінили повсякденний одяг на військову форму, взяли до рук зброю та стали на захист рідної землі. До Полтави цю експозицію привезла авторка виставки – український журналіст та фотограф Віка Ясинська.

Київ, Запоріжжя, Дніпро, Чернігів, Полтава. Чоловіків з різних міст України об'єднали буремні події на Сході. І нехай вони не знайомі один з одним – їхні портрети вже другий рік мандрують країною. Стартували у 2015-ому в Києві. Тоді на виставці була тільки 21 світлина. Потім експозиція поїхала до Сполучених Штатів. Майже за рік її знову побачили у столиці.

Олена Мась, одна із кураторів фотовиставки «Портрет солдата»

- Навесні 2016 року ми відкрили виставку вдруге, в березні, в Київському будинку офіцерів. Тоді виставка налічувала 39 робіт. Вона місяць пробула в Києві, і після цього ми вже почали возити її містами України, в тому числі, заїжджаючи в рідні міста або невеликі містечка, звідки родом самі люди, які є на портретах.

Світлини українських бійців створила журналістка Віка Ясинська. Вона спілкувалася із військовими, писала про них статті, фотографувала. Потім вирішила показати ці портрети всій Україні. Нині під кожним із них – найяскравіші фрагменти інтерв'ю з військовими.

Віка Ясинська, авторка фотовиставки «Портрет солдата»

- Хтось більш закритий, хтось більш емоційний, хтось, навпаки, розповідав так, наче це психолог, їм, можливо, потрібно було виговорити всю свою історію, хтось розпочинав не дуже сильно це розповідати, але потім проривало, можна сказати, і людина говорила-говорила.

Історія кожного із цих бійців особлива, говорить Віка Ясинська. Проте розповідь Василя Ковальчука тоді, у 14-ому році, її вразила найбільше.

Віка Ясинська, авторка фотовиставки «Портрет солдата»

- Він пройшов Савур-Могилу, потім вони вибралися із Савур-Могили пішки, фактично заблукали. Важко виходили. А потім їх одразу направили в Іловайськ, коли вони вийшли на своїх, і в Іловайську він потрапив у коридор відомий зелений, а звідти виходив сам. Тому історія досить вражаюча.

Є серед чоловіків на портретах і бійці з Полтавщини – Андрій Шишук із Полтави та Артем Заїка із Зінькова. Відвідувачів виставки, кажуть, найбільше вражають очі чоловіків.

Інна Коваленко, відвідувачка фотовиставки

- Тут, мабуть, слова будуть зайві. Досить в очі подивитсия людям... І, безумовно, браво автору, автору цих світлин. Очі в людей – очі такі, як у душу, мабуть, дивляться.

Переглянути світлини у бібліотеці усі охочі зможуть до 30 червня. Потім, можливо, виставка продовжиться у Полтаві, але на іншій локації. Після нашого міста експозиція вирушить або у Харків, або в Івано-Франківськ.

Стрічка новин