У ЄС із 15 червня не треба платити за внутрішній роумінг

Додаткова плата для абонентів мобільних операторів країн ЄС під час подорожей всередині Євросоюзу скасовується як за користування голосовими послугами та SMS, так і за мобільний інтернет. Утім, пастки можливі.

У 28 країнах-членах ЄС, а також в Ісландії, Норвегії та Ліхтенштейні мобільні оператори не стягуватимуть із абонентів додаткову плату за користування мобільним зв'язком у роумінгу, починаючи з четверга, 15 червня. Роумінг стає безкоштовним як за користування голосовими послугами та SMS, так і за мобільний інтернет.

Таким  чином у Євросоюзі закінчилася багаторічна боротьба з завищеними цінами на послуги мобільного зв'язку, пише інформагенція dpa. Раніше плата за роумінг була джерелом мільярдних доходів для мобільних операторів. Та протягом останніх років чимало операторів під тиском Єврокомісії або суттєво знизили плату за роумінг, або вже скасували її взагалі.

У німецькому Федеральному агентстві з мереж оголосили, що пильно стежитимуть за виконанням нових правил щодо роумінгу. У відомстві попередили, що відстежуватимуть і зловживання безкоштовним роумінгом із боку користувачів. Якщо на території певної країни постійно користуватися дешевшими послугами закордонного мобільного оператора, то оператор має право нарахувати плату за роумінг.

Натомість у німецькій організації захисту прав споживачів Stiftung Warentest закликали користувачів про всяк випадок перевіряти ціни на мобільні послуги перед поїздками у відпустки до інших країн, щоб уникнути імовірних цінових пасток із боку мобільних операторів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію