На Південному вокзалі Полтави пригощають безкоштовними обідами

Благодійники, віруючі люди та небайдужі підприємці щодня по черзі привозять їжу. Не відмовляють нікому – до імпровізованої їдальні підходять як бездомні, так і ті, хто в Полтаві проїздом.

У парку біля Південного вокзалу уже знають: обід щодня близько 16. Щойно з'являються волонтери з казанком – народ шикується у чергу. 

- Хто з'їсть перше, за другим – зі своїм посудом.

Сьогодні на обід – гуляш та чай. Кому хочеться гарячішого – вживає потайки, щоб не було зауважень. Їжу у парк до Південного вокзалу привозять по черзі віруючі люди та благодійники. Кажуть, щодня підходить поїсти кілька десятків чоловік. 

Олена Чикурова, адміністратор Центру адаптації БО «Світло надії»

- Люди без визначеного місця проживання, ромської національності тут присутні, дуже багато приїздить на приміських електричках із сіл – у них проїзд безкоштовний, вони приїхали, поїли, узяли з собою в баночку і поїхали.

Із баночкою тут циганка, яка назвалася Лідією. Говорить, що на вокзалі не живе, у Полтаві проїздом. 

Лідія

- Я живу в Гребінці, тут я просто приїхала у своїх справах. Добре, що є такі люди. Можна випить і закусить.

А от Сергій – класичний безхатченко. Розповів, що квартиру втратив, коли його рідня зв'язалася із однією з релігійних організацій. 

Сергій Романченко

- Дачу забрали, гараж забрали, машину забрали... Здаю бутилки, банки, шкарабанки.

Вперше в поле зору журналістів він потрапив близько місяця тому. Його запримітили під час одного з вуличних концертів. Як виявилося, він майже професійний танцюрист.

- Закінчив Пензенську школу танцювальну.

Сьогодні тут працівники благодійної організації «Світло надії» та з дебютом – один з розважальних закладів міста. Його представник розповів: із благодійниками співпрацюють давно, влаштовують заходи для підлітків, тепер от вирішили рухатись далі. 

Денис Кондратенко, керуючий розважальним закладом

- Ми приготували, ми нагодували. В мене є хороша команда, ініціативна група моїх колег, з якими ми намагаємося змінити навколишній світ.

Окрім обідів, благодійники роздають направлення до лікарів та одяг, який зносять полтавці до баків із написом «ОдежиНА».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію