У Полтаві шукали шляхи розвитку правової спроможності територіальних громад

У місті відбувся Регіональний форум працівників органів місцевого самоврядування. Його присвятили актуальним питанням правового забезпечення. Такий форум, кажуть організатори, на Полтавщині пройшов вперше.

У стінах Полтавської обласної ради у п'ятницю вранці говорять про посилення правової спроможності територіальних громад.

Дар'я Бриндак, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Полтавській області

- Що таке посилення правової спроможності? Це процес підвищення здатності звичайних громадян користуватися своїми громадянськими правами, правами як індивіда, як члена громади.

У Полтаві цього дня відбувається Регіональний форум працівників органів місцевого самоврядування. Проводять його з метою удосконалення правової роботи і налагодження конструктивного діалогу та співпраці між органами місцевого самоврядування та системою безоплатної вторинної правової допомоги.

Олександр Біленький, голова Полтавської ОР

- Проблематика, вона скрізь спільна, що в населеному пункті Глобинського району, що в районному центрі, наприклад, Котельви. Десь щось воно все схоже, і ми хочемо винайти один-єдиний алгоритм захисту прав місцевих громад, органів місцевого самоврядування через механізм Асоціації органів місцевого самоврядування.

Асоціацію органів місцевого самоврядування офіційно створили у грудні минулого року.

Володимир Микійчук, виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування

- Ми – добровільна громадська організація, створена за ініціативою територіальних громад області. У нас на сьогоднішній день 19 засновників, і вже є багато заяв, які ми на найближчому засіданні будемо розглядати про вступ і членство у нашій асоціації.

Важливий елемент, кажуть учасники зібрання, у посиленні правових можливостей територіальних громад – це розробка та прийняття програм правової освіти населення чи спеціальних програм надання правової допомоги.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію