У цьому році українці святкують День Конституції чотири дні: вихідним буде не тільки святковий четвер – 28 червня, а й три наступні дні

Напередодні 11-ї річниці прийняття Конституції України в театрі імені Гоголя пройшло урочисте зібрання, а в обласній державній адміністрації цьому документу присвятили спеціальний круглий стіл. Згадали на ньому і нові соціальні ініціативи Президента Віктора Ющенка.

У театрі імені Гоголя пройшли урочистості з нагоди одинадцятої річниці Конституції України. Грунтовну доповідь підготував кандидат історичних наук Полтавського педуніверситету Василь Стрілець. Він зазначив, що наш Основний закон вважається одним з найдемократичніших та найгуманніших у світі. При цьому звинувачувати Конституцію у наших економічних та соціальних бідах, вважає історик, недоречно.

Заступник голови облдержадміністрації Надія Мякушко підкреслила, що те, наскільки працюють наші закони, залежить від керівників різних рівнів.

Заступник голови обласної ради Володимир Марченко говорив про реформування місцевого самоврядування.

Натомість, заступник міського голови Олександр Русін зупинився на світлому майбутньому: мовляв, наша держава ще молода, а проблем у неї – занадто багато – одразу всі не вирішити.

Під час урочистостей указом Президента України орденами княгині Ольги третього ступеня нагородили бригадира свинно-товарної ферми господарства "Маяк" Котелевського району Ганну Чумак, та головного інженера фірми "Кремтекс" Надію Шолудько.

Також присвоїли численні звання Заслуженого вчителя України, працівника сільського господарства, промисловості та соціальної сфери, а також вручили грамоти від органів місцевого самоврядування.

Напередодні 11-ї річниці прийняття Конституції України в обласній державній адміністрації провели спеціальний круглий стіл. Ініціювало його управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації. Серед запрошених – представники органів виконавчої влади, науковці, освітяни та члени громадських організацій. Заступник губернатора Надія Мякушко підкреслила, що її, як держчиновника, багато моментів чинної Конституції не задовольняє. І коли, наприклад, батьки випускників запитують її про одну із гарантій цього закону - забезпечення робочим місцем своїх дітей - говорить, не може їм сказати, що працевлаштування гарантують усім. Подібна ситуація - з підвищенням пенсій з 1-го червня.

Надія Мякушко каже, що таких "чому" багато. А от відповідей на них не знайти доти, доки в Україні не вималюється чітка стратегія і практика побудови держави.

В Конституції прописані основні права, в тому числі – на освіту, на охорону здоров'я, на забезпечену старість. Але в інших законах не зазначено, хто, яким чином і найголовніше - за що має ці права реалізовувати, зазначила Надія Мякушко.

Стрічка новин