Про нове – в юстиції

Про головні реформи у сфері державної реєстрації, реалізовані на Полтавщині протягом останнього року, сьогодні на прес-конференції розповів начальник Головного територіального управління юстиції в області Олег Тимченко. Серед тем – пілотний проект «Шлюб за добу» та запровадження сервісів з видачі свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.

У приміщенні інформагентства «Новини Полтавщини» Олег Тимченко розповів про основні реформи у сфері державної реєстрації, реалізовані на Полтавщині протягом останнього року. 

Олег Тимченко, начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області 

- Всі повноваження щодо реєстрації нерухомості та бізнесу передано місцевій владі, нотаріусам та акредитованим суб’єктам. На сьогоднішній день в Україні таких суб’єктів працює майже 10 000. Зокрема, у Полтавській області об’єднані територіальні громади, які зараз працюють, також виконують ці функції.

З 1 травня 2016 року територіальні органи Мін'юсту вже не виконують функцій з державної реєстрації майна та бізнесу, розповіла начальник Управління державної реєстрації Людмила Григор'єва. 

Людмила Григор'єва, начальник Управління державної реєстрації

- На сьогодні у нас повноваження в сфері державної реєстрації реалізує 101 суб’єкт державної реєстрації. Це: 25 районних державних адміністрацій, міських рад міст обласного значення – 6, сільських, селищних, міських рад – 59. Хочу зазначити, що наша область досить активно в цьому напрямку працює.

Окрім цього, Людмила Григор'єва розповіла про функціонування при Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області Комісії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Її основна мета – захист конституційних прав та інтересів фізичних та юридичних осіб шляхом скачування незаконних рішень та реєстраційних дій державних реєстраторів, суб'єктів державної реєстрації. Протягом 2016 року до комісії надійшло 20 скарг. Наказом Міністерства юстиції України запроваджено пілотний проект в частині забезпечення прийняття та видачі документів під час державної реєстрації громадських формувань, місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги як фронт-офісам. 

Наталія Бугрій, начальник відділу державної реєстрації друкованих ЗМІ та громадських формувань 

- До 1 липня громадські організації зможуть безкоштовно внести зміни в свої установчі документи. Після 1 липня вони будуть змушені платити адміністративний збір на загальних засадах.

Говорили і про сервіси з видачі свідоцтв про народження дітей безпосередньо в пологовому будинку. 

Віта Беспалько, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану

- З моменту впровадження послуги і станом на сьогоднішній день нею скористалося 5 801 особа, і отримано 5 900 свідоцтв. Це всередньому майже 90% громадян, які користуються нашою послугою.

«Шлюб за добу» – ще одна новація Мін’юсту у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Наразі до цього сервісу вже підключилися два міста області – Полтава і Кременчук.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію