Водолази врятували потопельника

Під час рейду рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради розіграла ситуацію з потопаючим та продемонстрували свої дії в такій ситуації. Усім, хто цього дня відпочивав на пляжах, рятувальники роздали листівки з правилами поводження на водоймищі та провели міні-лекції для дітей.

Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради зберегла життя потопельнику. Цього разу ситуацію розіграли в рамках рейду, який щорічно проводять на місцях відпочинку на воді.

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС Полтавщини

- Головна мета таких заходів – попередження загибелі людей на воді. Тобто, роз’яснення елементарних прав безпеки життєдіяльності. Велика увага звертається тому, що люди проводять купання в непризначених для цього місцях. Це вкрай небезпечно, тому що якщо взяти призначене місце, воно обстежене водолазами і воно придатне для цього купання.

Купальний сезон у Полтаві офіційно розпочався 4 червня і триватиме до 15 вересня цього року. 

Євген Савчук, директор КУ «Водолазно-рятувальна станція» Полтавської міської ради  

- Фахівці рятувально-водолазної служби комунальної організації працюють в посиленому режимі кожного дня до 21-ї години. Сьогодні ми проводимо рейд разом з фахівцями державної служби з надзвичайних ситуацій, заняття по наданню медичної допомоги при рятуванні людей на воді.

Цього року в області на воді вже загинуло 5 осіб. З них троє – у квітні. Найчастіше причиною загибелі людей стає купання у нетверезому стані. Професійні водолази говорять: часто людина, тонучи, сама собі завдає непоправної шкоди.

Іван Білаш, водолаз

- Найголовніше – це не панікувати. Коли людина починає панікувати, вона витрачає дуже багато енергії, швидко втомлюється та йде на дно. Варто оцінити обстановку, чому ви почали тонути, чи судома, чи перебило дихання. Бувають випадки, що люди заплутуються у водоростях. Через паніку починають крутитися, і все більше водоростів намотують.

Водолази кажуть: варто кликати на допомогу, і по можливості намагатися рухатися у бік берега. Усім відпочиваючим рятувальники і водолази роздали листівки з правилами поводження на водоймищі. Найменшим провели невеликі лекції.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію