«Віктор Батурін: художник і його музеї»

Таку назву одержала книга, присвячена творчості нашого видатного земляка. Презентація відбулася у Полтавському музеї імені Котляревського.

З нагоди 80-річчя від Дня народження видатного полтавського художника у музеї ім.Котляревського презентували однойменну книгу «Віктор Батурін: художник і його музеї». 

Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник музею ім.І.Котляревського

- 3 червня цього року виповнилося б 80 років від Дня народження прекрасного художника, полтавця – Віктора Миколайовича Батуріна. На жаль, його уже давно немає з нами, але живуть його музеї, наш музей, меморіальна садиба Котляревського, музей Панаса Мирного, музей-заповідник у Гоголевому.

Митець оформлював не тільки полтавські, а ще й деякі музеї в інших українських містах. Ідея створення такої книги виникла ще 5 років тому. У ній описується життя і творча діяльність Заслуженого художника України Віктора Батуріна.

Сергій Пичугін, автор-упорядник, редактор книги «Віктор Батурін: художник і його музеї»

- З 91-го по 93-й він був головним художником Полтави. Зокрема, він був автором відомого вам пам’ятника «Загиблим козакам». Крім того, він є автором герба Полтави, а ще приймав участь в обговоренні Малого Герба України – Тризуба. У свій час він працював в комісії по розробці геральдики України.

Колеги говорять: він був різносторонньою творчою особистістю та патріотом Полтави. 

Микола Підгорний, Заслужений художник України

- Щоб сказати в одному реченні про цю велику людину – це неможливо. По-перше, енциклопедичні знання, по-друге, дуже серйозний художній талант. Він особистість як людина, за яким всі йшли.

За творчі роботи Батуріна неодноразово нагороджували грамотами Президії Верховної Ради України, Президії правління Спілки художників України, виконкомом обласної та міської рад.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію