«Музейна абетка»

Спільний проект бібліотекарів та музейників під такою назвою презентували у Полтаві. Вона доступна в електронному вигляді, її особливість в тому, що ілюстрація на кожну літеру – музейний експонат. Таку вже мають кілька полтавських закладів.

Музейні експонати – ілюстрації до літер у дитячій абетці. На такий крок згодилися в музеї імені Володимира Короленка. Тут говорять: відвідувач пішов не той, що колись, зацікавити чимось людей дуже складно. Цього дня учням однієї зі шкіл демонструють електронну музейну абетку. Підбіркою ілюстрацій займалися наукові співробітники музею. Зізналися: з деякими літерами виникали складнощі. Приміром, довго шукали річ на «Й», поки не побачили старовинну короленківську аптечку. 

Людмила Ольховська, провідний науковий співробітник музею імені В.Короленка

- Йод в такому старовинному кришталевому флакончику. Раніше лікар виписував рецепт, і в аптеці виготовляли, це і краплі, і порошки. Короленко пив від безсоння, страждав після однієї справи, коли захищав удмуртів від ритуального жертвоприношення.

В абетці є слова, що вийшли з ужитку. Приміром, на літеру «Б» – назва старовинної шкіряної папки дла паперів. 

«Бювар» – Короленко придбав її у магазині, але потім вставив свою фотографію, вирізав ініціали своєї дружини – Євдокія Короленко. І подарував їй, щоб вона користувалася, бо вона інколи йому допомагала в його роботі.

На літеру «Ю» на садибі відшукали давню жилетку – юпку. На кожну літеру є вірші, деякі підібрані з української літератури, а 11 написала юна полтавська поетеса Софія Перехрест. Запропонували таку абетку музейникам бібліотекарі. Ідею придбали працівниці дитячої читальні імені Панаса Мирного на міжрегіональному ярмарку природничих інновацій у Херсоні, подібні букварі уже розробили для кількох музеїв Полтави. 

Наталія Піскун, заступник директора Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім.П.Мирного

- Ми вже презентували в Панаса Мирного музеї абетку і створили по природничому відділі Краєзнавчого нашого музею імені Кричевського, і найближчим часом вона також буде презентована в Краєзнавчому музеї.

З музейною абеткою можна познайомитися як на садибі Короленка, так і на сайті дитячої бібліотеки імені Панаса Мирного. Розробники кажуть: вона підійде для сумісного читання дітей і батьків, для дорослих є підбірка літератури про Короленка. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію