Гарантований пакет медпослуг Рада затвердить як додаток до держбюджету

Детальний опис гарантованого пакета медичних послуг і лікарських засобів Верховна Рада затвердить як невід'ємну частину державного бюджету в складі проекту закону про держбюджет, повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк на брифінгу в середу в Києві.

За його словами, таке рішення прийнято за підсумками засідання Національної ради реформ та імплементовано у проект закону про медреформу.

Крім того, повідомив заступник міністра з посиланням на рішення Нацради реформ, з 2022 року акредитацію медустанов і розробку стандартів медичної допомоги здійснюватиме спеціально створене державне некомерційне незалежне агентство, яке в своїй роботі спиратиметься на оцінку медичних технологій.

За рекомендацією Нацради реформ проект закону про державні гарантії надання медпослуг і лікзасобів (№6327) доповнено нормою, що забороняє лікарю відмовляти пацієнтам у взятті на обслуговування на підставі наявності хронічного захворювання, віку, місця проживання або соціального статусу.

Як повідомив П.Ковтонюк, впровадження державного гарантованого пакета медичних послуг на рівні первинної медичної допомоги заплановано з липня 2018 року, на рівні вторинної та третинної медичної допомоги - з 2020 року. При цьому офіційна співоплата до 2021 року досягне 13,3% від загального обсягу витрат на охорону здоров'я.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію