Малеча з дитбудинку сімейного типу пізнавала світ гончарства

Із основами цього виду народної творчості родину Олени Мацицької знайомив майстер Руслан Хохлов.

Тонкощі гончарної справи із перших уст. Хлопці і дівчата, які виховуються у дитбудинку сімейного типу, проходять майстер-клас від Руслана Хохлова.

Руслан Хохлов, народний майстер

- «Згончарив» річ – вона підсихає трішки. Потім до неї кріпиться отак ручка. Тобто, це в мене дружина, вона робить «ковбаску» і приліпляє ручку. Виходить ось така чашка.

Діти слухають і спостерігають за діями майстра уважно. Потім і собі сідають за гончарне коло. За кілька хвилин шматок глини перетворюється на готовий виріб – чашку. Її залишають підсихати, а самі учасники майстер-класу діляться першими враженнями.

- Центр впіймати складно.

- Було дуже важко.

Ідею з майстер-класом із гончарства для малечі запропонували заступниця керівника управління превентивної діяльності поліції області Жанна Ахіджанян та начальник відділу ювенальної превенції Ірина Карюк. 

Ірина Карюк, начальник відділу ювенальної превенції поліції Полтавщини

- Ми вважаємо, що такі заходи будуть корисні для діток, тому що це щось нове у професії, і, можливо, хтось в подальшому чи може захопитися цим видом професії, чи, можливо, просто для свого досвіду і розширення кругозору буде мати уявлення про таке мистецтво.

Зусилля кожного гончара-початківця відзначили пам’ятними подарунками: народний майстер вручив гостям керамічні чашки, а представники поліції – солодощі. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію