Порошенко підписав закон про мовні квоти на ТБ

Президент України Петро Порошенко підписав закон про мовні квоти на телебаченні. Про це йдеться на офіційній сторінці президента у Twitter.

"Дякую представникам ЗМІ за пропозиції про запровадження квот і повернення української мови в українські медіа. Підписав відповідний Закон", - зазначив пан Порошенко.

Закон про мовні квоти, ухвалений 23 травня, передбачає, що для загальнонаціональних і регіональних телекомпаній частка передач і фільмів українською мовою має становити не менше 75%.

Для місцевих телерадіокомпаній встановлюється квота на україномовний продукт у 60%, хоча у первинній редакції було 50%.

Під квоти не потрапляють передачі та фільми, виготовлені до 1 серпня 1991 року. Їх достатньо субтитрувати українською мовою, тоді вони включаються в українську квоту.

За невиконання квот телеканали будуть штрафувати. Сума кожного окремого покарання складатиме 5% від загального ліцензійного збору цього каналу.

Документ передбачає пільги для мов корінних народів, зокрема кримськотатарської. Закон почне діяти за чотири місяці після опублікування.

Передбачено перехідний період - упродовж року всі передачі, вироблені за участі телеканалу, вважають такими, що відповідають необхідній українській квоті.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію