Кримські татари допомогли полтавцям назбирати 46,5 тисяч гривень

До свята Трійці Команда Небайдужих організувала традиційний благодійний ярмарок. Але цього разу вирішили зробити його тематичним. Гості із Півдня готували страви для полтавців і знайомили зі своєю культурою.

Українсько-кримсько-татарський ярмарок – у Полтаві. Із Півдня приїхали 30 гостей, половина – діти. Орендували цілий автобус, аби показати свою культуру і поговорити про політичні проблеми. 

Ерфан Кудусов, представник Кримсько-татарського меджлісу

- Насправді про наш народ – кримських татар – в Україні не знають практично нічого. Тільки чули, що є татари, вони живуть у Криму, смажать чебуреки. Усе. Насправді ж наша культура дуже багата. І не тільки в простому – як культура, а й в іншому – політичному. Наші сьогоднішні проблеми, у яких ми опинилися з вини російського окупанта, треба вирішувати спільно.

Полтавські волонтери з Команди Небайдужих вирішили: треба урізноманітнювати ярмарки, вигадувати щось для приваблення людей і навчати їх. Подумали, можна робити благодійні заходи тематичними. І запросили кримсько-татарську общину. Хоча до цього, кажуть, не спілкувались і не були знайомі з її представниками. Кримські гості приїхали із авторськими виробами, приготувались варити плов і підготували танки.

Наталія Гранчак, голова ГО «Команда Небайдужих»

- О 15 годині презентація книги в Краєзнавчому музеї. На 20.30 ми чекаємо гостей біля собору на презентацію фільму «Хайтарма».

І кошти на ярмарку у свято Трійці збирали частково не для українців.

Наталія Гранчак, голова ГО «Команда Небайдужих»

- Ми вирішили кошти спрямувати на підтримку іноземних легіонів, які захищають Україну в цій війні. Сюди входить і грузинський легіон, я знаю, є і кримсько-татарські представники, які воюють. Не завжди ці люди стоять на контракті у ЗСУ, але речі зношуються. Звісно, що потрібна допомога.

Частину коштів волонтери запланували витратити на реабілітацію бійця, аби відновити рухову активність. Адже реабілітація не передбачена законодавством для українських захисників.

Олександра Сиротенко, співзасновник ГО «Команда Небайдужих»

- Один із бійців, якому ми допомагали у 2014 році, потребує заміни колінної чашечки. І ми вирішили, що частину коштів, які будуть зібрані на ярмарку, буде передано йому вже на ребілітацію. Звати його Григорій. Він був поранений в Іловайську. І проходить тривале-тривале лікування.

Зібрати під час ярмарку вдалося цього разу понад 46 з половиною тисяч гривень. 

Стрічка новин