«Година смерті»

Акція під такою назвою пройшла сьогодні під стінами обласної державної адміністрації. Одночасно її провели ще у 54 містах України. Активісти обвели крейдою на асфальті тіла 67 людей. Кажуть, саме стільки помирає щогодини від різних хвороб. 

Вікторія Лоза, радник в.о. Міністра охорони здоров'я України

- Якщо ви подивитеся, оце кількість людей, які померли буквально за 15 хвилин. Зараз, в Україні, померла отака кількість людей від захворювань. Цю кількість можна скоротити, якщо в нас буде нормальна в Україні медицина. Ми просимо депутатів проголосувати за пакет реформ.

Щогодини в Україні через різні хвороби помирає 67 чоловік, пояснює учасник акції Валерій Сорокін. Переселенець та інвалід, у відсутності ноги звинувачує погану медицину. 

Валерій Сорокін, учасник акції

- Мені робили три операції, а потрібно було з першої операції викликати хірурга по венам, так як стрельнула вена в паху, і в мене відкрилася кровотеча.

Протягом години обвести крейдою силуети 67 людей під стінами обласної державної адміністрації – на таку відчайдушну акцію вийшли прибічники медичної реформи. Вони переконані: зміни в системі охорони здоров'я свідомо гальмуються. У травні Верховна рада провалила голосування за включення в порядок денний Пакету законопроектів про медичну реформу. Наступна спроба має відбутися уже цього парламентського тижня.

Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»

- Реформа направлена на те, щоб змінити якісно роботу медицини, зробити акцент на сімейну медицину, щоб кожен громадянин міг вибрати собі сімейного лікаря і ходити до нього, розуміючи, що тут послуги більш якісні та орієнтовані на нього.

Пакет законопроектів, за які виступають учасники акції, передбачає зміни у системі фінансування медицини, гроші мають іти за пацієнтом та за наданими йому послугами, а не за медзакладом.  

Юрій Нестуля, виконавчий директор ГО «Інститут аналітики і адвокації»

- Всі інструменти пропрацьовувались кілька років, і вони мінімізують такі ризики неформальних платежів, які зараз є у закладах охорони здоров'я, вони направлені на те, щоб максимально знизити рівень корупції і максимально підвищити рівень надання кожної послуги.

Акцію на підтримку реформ назвали «Година смерті», аналогічна пройшла одночасно у 55 містах України. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію